Komunikaty

Skład KN osób niepełnosprawnych na zgrupowanie (Gdańsk, 6-13 stycznia 2022)

    0

    Zawodnicy:

    • PARTYKA Natalia
    • MISZTAL Igor (9-13.01)
    • PĘK Karolina

    Kadra trenerska:

    XU Kai – trener

    Walne Wyborcze Zebranie Delegatów (Trenerów) PZTS (Warszawa, 4 stycznia 2022)

      0

      4 stycznia 2022 roku. o godz. 11:00 (pierwszy termin) godz. 11:30 (drugi termin) w sali konferencyjnej hotelu NOVOTEL Warszawa, ul. Marszałkowska 94/98 odbędzie się Walne Wyborcze Zebranie Delegatów (Trenerów) Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

      Zgodnie z przyjętym kluczem wyborczym, każdy z okręgowych związków tenisa stołowego reprezentuje przedstawiciel delegowany przez Zarząd, Prezydium Zarządu lub Prezesa WZTS oraz trener koordynator kadry wojewódzkiej.

      Poniżej lista klubów, uprawnionych do delegowania przedstawiciela na WWZD(T).

      16 pierwszych klubów sklasyfikowanych w SSM z trzech sezonów poprzedzających WWZD(T):

      • ZKS Zielona Góra
      • KU AZS UE Wrocław
      • UKS DOJLIDY Białystok
      • KS BRONOWIANKA Kraków
      • MLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda
      • MRKS Gdańsk
      • KU AZS POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ Rzeszów
      • MKS SKARBEK Tarnowskie Góry
      • KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki
      • MLUKS DWÓJKA Rawa Mazowiecka
      • ENERGA KTS Toruń
      • LUKS Chełmno
      • JKTS Jastrzębie Zdrój
      • LKTS Luboń
      • KS DEKORGLASS Działdowo
      • KS AZS AWFIS Gdańsk

      8 trenerów z klubów niepełnosprawnych z najwyższą liczbą medali wywalczonych podczas IMP, IMPJ oraz DMP z trzech sezonów poprzedzających WWZD(T):

      • IKS JEZIORO Tarnobrzeg
      • START Zielona Góra
      • START Skierniewice
      • KS BRONOWIANKA Kraków
      • IKS AWF Warszawa
      • START Gorzów Wlkp.
      • RSSIRON START Radom
      • WZSN START Wrocław

      Uchwała 035/Z/2021
      Projekt porządku obrad
      Projekt regulaminu obrad
      Uchwała 025/Z/2021 – Regulamin Rady Trenerów

      Informacje z 2. posiedzenia Zarządu PZTS

        0

        Dnia 16 grudnia 2021 roku odbyło się zdalne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Było to drugie posiedzenie wybranych we wrześniu władz Związku.

        W czasie posiedzenia podjęto szereg decyzji:

        1. Przyjęto Regulamin Wydziału Sędziowskiego.
        2. Uchwalono datę i miejsce wyborów Rady Trenerów – 4 stycznia 2022, Warszawa.
        3. Powołano Komisję ds. Zmian w Regulaminie Rozgrywek PZTS na sezon 2022/2023.
        4. Powołano Komisję ds. Komputeryzacji Systemu Rozgrywek i Licencji.
        5. Wprowadzono zmian do bieżącego Regulaminu rozgrywek.
        6. Rozpatrzono odwołania od decyzji Wydziału Rozgrywek.
        7. Zatwierdzono „Opis wewnętrznego systemu zapewniania jakości (WSZJ) dla procesów walidacji i certyfikacji w Polskim Związku Tenisa Stołowego.
        8. Przyznano nagrody finansowe za Młodzieżowe Mistrzostwa Świata – 15000 zł dla Samuela Kulczyckiego i Miłosza Redzimskiego (po 12000 zł za srebro w singlu i po 3000 zł za brąz w mikście) oraz 4000 zł dla trenera Patryka Jendrzejewskiego.

        Rozstrzygnięcie konkursu na organizację zawodów w roku 2022

          0

          Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego przedstawia wyniki konkursu na organizację zawodów sportowych PZTS w roku kalendarzowym 2022.

          3. Grand Prix Polski 2021/2022

          żacy: Bilcza
          młodzicy: Sępólno Krajeńskie
          kadeci: Łaziska Górne
          juniorzy: Luboń
          seniorzy: Gdańsk

          Mistrzostwa Polski 2021/2022

          żacy: Olkusz
          młodzicy: Dębica
          juniorzy: Gliwice
          młodzieżowcy: Nowy Dwór Maz.
          IMP: Częstochowa

          1. Grand Prix Polski 2022/2023

          żacy: Sępólno Krajeńskie
          młodzicy: Zielona Góra
          kadeci: Kraków
          juniorzy: Gliwice
          seniorzy: Białystok

          2. Grand Prix Polski 2022/2023

          żacy: Mława
          młodzicy: Sępólno Krajeńskie
          kadeci: Zielona Góra
          juniorzy: Ostróda
          seniorzy: Zielona Góra

          Zawody weteranów 2021/2022

          5. GPP: Zielona Góra
          6. GPP: Gliwice
          7. GPP: Maków (łódzkie)
          8. GPP: Bilcza
          9. GPP: Międzyzdroje
          IMPW: Gliwice

          Zawody weteranów 2022/2023

          1. GPP: Międzyzdroje
          2. GPP: Mielec
          3. GPP: Maków (łódzkie)
          4. GPP: Bilcza

          Terminy zawodów dostępne są w kalendarzu rozgrywek.

          Konkurs na organizację zawodów dla niepełnosprawnych w roku 2022

            0

            Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego zaprasza do udziału w konkursie na organizację zawodów sportowych PZTS dla osób niepełnosprawnych w roku kalendarzowym 2022.

            Wypełnione karty organizacji zawodów należy przesłać do dnia 24 grudnia 2021 roku (włącznie) na adres e-mail wr@pzts.pl z kopią do jakub.otys@pzts.pl.

            Prosimy o składnie ofert na następujące zawody:
            sezon 2021/2022
            • Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych
            • Drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych
            sezon 2022/2023
            • 1. Grand Prix Polski Niepełnosprawnych
            • 2. Grand Prix Polski Niepełnosprawnych
            • 3. Grand Prix Polski Niepełnosprawnych

            Przejdź do: kalendarz rozgrywek
            Ze względu na brak kalendarza ITTF oraz ETTU na rok 2022 prosimy traktować przedstawioną wersję jako wstępną.

            W przypadku składania takiej samy oferty na kilka zawodów, wystarczy przesłać jedną kartę, podając tylko nazwy i terminy tych zawodów w karcie.

            Do pobrania: karta organizacji zawodów

            Turnieje organizowane dla osób niepełnosprawnych są nietypowe, ponieważ w łatwy sposób można uzyskać dofinansowanie na pokrycie części kosztów organizacyjnych. Polski Związek Tenisa Stołowego co roku zabiega w Ministerstwie Sportu i Turystyki o uzyskania dofinansowania na organizację wyżej wymienionych turniejów, w celu pokrycia wszystkich kosztów związanych z organizacją turniejów (tj. zakup pucharów, produkcja banerów, koszty obsługi sędziowskiej, obsługi technicznej, obsługi medycznej, transportu, jak również wyżywienia i zakwaterowania dla wszystkich uczestników). W związku z powyższym udział w turniejach jest bez opłaty startowej. Zależy nam na współpracy z organizatorami którzy sami również zabiegają o dofinansowanie np. w Urzędzie Miasta, Urzędzie Marszałkowskim, z Funduszy Europejskich czy PFRON. Oferty w których organizator przewiduje pokrycie części kosztów ze środków własnych będą lepiej oceniane.

            Pragniemy zwrócić uwagę, że na potrzeby zorganizowania turnieju dla osób niepełnosprawnych na pewno będzie trzeba zabezpieczyć hotel z pokojami przystosowanymi dla osób poruszających się na wózkach (dla około 25-30 osób). Hala sportowa musi być pozbawiona barier architektonicznych, aby osoba na wózku mogła samodzielnie poruszać się po obiekcie sportowym. Powinni być wolontariusze (minimum 4 osoby) do podawania piłek zawodnikom grającym na wózkach.

            Więcej szczegółowych informacji można uzyskać od koordynatora Jakuba Otyś:
            telefon: 664 12 12 58
            e-mail: jakub.otys@pzts.pl

            KN na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata (Vila Nova de Gaia, 2-8 grudnia 2021)

              0

              Zawodnicy:

              • Samuel Kulczycki
              • Maciej Kubik
              • Miłosz Redzimski
              • Szymon Kolasa

              Kadra trenerska:

              • Patryk Jendrzejewski – trener
              • Michał Araźny – fizjoterapeuta

              Oferty w konkursie na organizację zawodów w roku 2022

                0

                Przedstawiamy listę złożonych ofert w konkursie na organizację zawodów sportowych PZTS w roku 2022.

                3. Grand Prix Polski 2021/2022

                żacy: Łaziska Górne, Mława, Olecko, Zielona Góra
                młodzicy: Ostróda (OCSiR), Łaziska Górne, Sępólno Krajeńskie
                kadeci: Łaziska Górne, Sępólno Krajeńskie, Zielona Góra
                juniorzy: Bilcza, Luboń, Rzeszów
                seniorzy: Gdańsk

                Mistrzostwa Polski 2021/2022

                żacy: Gorzów Śląski, Mława, Olkusz
                młodzicy: Dębica
                juniorzy: Gliwice, Nowy Dwór Maz., Sępólno Krajeńskie
                młodzieżowcy: Bilcza, Gliwice, Nowy Dwór Maz.
                IMP: Częstochowa

                1. Grand Prix Polski 2022/2023

                żacy: Sępólno Krajeńskie
                młodzicy: Zielona Góra
                kadeci: Gliwice, Kraków, Sępólno Krajeńskie
                juniorzy: Nowy Dwór Maz., Sępólno Krajeńskie
                seniorzy: Białystok, Zielona Góra

                2. Grand Prix Polski 2022/2023

                żacy: Mława, Sępólno Krajeńskie, Zielona Góra
                młodzicy: Sępólno Krajeńskie, Zielona Góra
                kadeci: Zielona Góra
                juniorzy: Bilcza, Kraków, Ostróda (MLKS), Zielona Góra
                seniorzy: Zielona Góra

                Zawody weteranów 2021/2022

                5. GPP: Maków (łódzkie), Zielona Góra
                6. GPP: Gliwice (KTS), Maków (łódzkie), Zielona Góra
                7. GPP: Gliwice (KTS), Maków (łódzkie), Zielona Góra
                8. GPP: Bilcza, Ostróda (OCSiR), Gliwice (KTS)
                9. GPP: Międzyzdroje
                IMPW: (brak ofert)

                Zawody weteranów 2022/2023

                1. GPP: Bilcza, Międzyzdroje
                2. GPP: Gliwice, Maków (łódzkie), Mielec
                3. GPP: Maków (łódzkie)
                4. GPP: Zielona Góra

                Terminy zawodów dostępne są w kalendarzu rozgrywek.

                Powołanie Wydziału Sędziowskiego

                  0

                  Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego uchwałą numer 020/Z/2021 z 12 listopada 2021 roku powołał Wydział Sędziowski.

                  W dniu 16 listopada 2021 odbyło się pierwsze posiedzenie Wydziału, który ukonstytuował się w następujący sposób:

                  • Marcin Fidala – Przewodniczący
                  • Bartosz Bartkowicz
                  • Robert Olencki

                  W związku z wygaśnięciem Kolegium Sędziów kadencji 2016-2021, Wydział Sędziowski będzie pełnił jego funkcję do momentu wyboru i ukonstytuowania nowego Kolegium.

                  Uchwała Zarządu PZTS dotycząca Dekorglass Działdowo

                    0

                    Zarząd PZTS w dniu 10 listopada 2021 podjął uchwałę numer 019/Z/2021 o przekazaniu sprawy Klubu Sportowego Dekorglass Działdowo dotyczącej rozgrywek Lotto Superligi mężczyzn do Komisji Dyscyplinarnej PZTS.

                    Uchwała Zarządu PZTS numer 019/Z/2021

                    Komunikat w sprawie powołań KN na Mistrzostwa Europy U-21

                      0

                      W związku z pojawiającymi się komentarzami w sprawie powołań zawodników i zawodniczek Kadry Narodowej do lat 21, na Mistrzostwa Europy w Spa (Belgia), Polski Związek Tenisa Stołowego informuje, iż na tę imprezę, zawodnicy zostali wyłonieni i zaproszeni przez ETTU zgodnie z listą rankingową ETTU.

                      ETTU, zaprosiło do zmagań następujących zawodników Kadry Narodowej:

                      •         KULCZYCKI Samuel

                      •         GRELA Artur

                      •         KUBIK Maciej

                      •         ZANDECKI Jan

                      •         WEGRZYN Anna

                      •         WEGRZYN Katarzyna

                      •         DYSZKIEWICZ Gabriela

                      •         SZYMCZAK Julia

                      Powołanie Komisji Dyscyplinarnej na kadencję 2021-2025

                        0

                        Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego, uchwałą nr 018/Z/2021 z 29 października 2021 roku, powołał Komisję Dyscyplinarną na kadencję 2021-2025.

                        11 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji, w trakcie którego ukonstytuowała się ona w następującym składzie:

                        • Jacek Kamza – Przewodniczący
                        • Tomasz Durajczyk – Wiceprzewodniczący
                        • Adam Bułat – Sekretarz
                        • Magdalena Sepczyńska
                        • Robert Krusiński
                        • Paweł Szeliński
                        • Filip Szymański

                        KN na Mistrzostwa Europy U-21 (Spa, 10-14 listopada 2021)

                          0

                          Zawodniczki:

                          • Anna Węgrzyn
                          • Katarzyna Węgrzyn
                          • Julia Szymczak
                          • Gabriela Dyszkiewicz

                          Trenerzy:  Zbigniew Nęcek i Andrzej Furman

                           

                          Zawodnicy:

                          • Samuel Kulczycki
                          • Maciej Kubik
                          • Artur Grela
                          • Jan Zandecki

                          Trenerzy:  Tomasz Krzeszewski i Patryk Jendrzejewski

                           

                           

                          KN juniorów i kadetów na WTT YC (Szombathely, 1-7 listopada 2021)

                            0

                            Zawodnicy:

                            • Szymon Kolasa
                            • Mateusz Żelengowski
                            • Maksymilian Miastowski
                            • Patryk Żyworonek
                            • Rafał Formela
                            • Mateusz Sakowicz

                            Trenerzy: Patryk Jendrzejewski i Jakub Perek

                            KN juniorek i kadetek na WTT YC (Szombathely, 1-7 listopada 2021)

                              0

                              Zawodniczki:

                              • Anna Brzyska
                              • Ilona Sztwiertnia
                              • Zuzanna Wielgos
                              • Natalia Bogdanowicz
                              • Zofia Śliwka
                              • Natalia Gaworska

                               

                              Trenerzy:  Alan Woś i Mateusz Czernik

                              KN juniorów i kadetów na WTT YC (Senec, 1-7 listopada 2021)

                                0

                                Zawodnicy:

                                • Szymon Kolasa
                                • Mateusz Żelengowski
                                • Maksymilian Miastowski
                                • Patryk Żyworonek
                                • Rafał Formela
                                • Mateusz Sakowicz

                                Trenerzy: Patryk Jendrzejewski i Jakub Perek

                                KN juniorek i kadetek na WTT YC (Senec, 1-7 listopada 2021)

                                  0

                                  Zawodniczki:

                                  • Anna Brzyska
                                  • Ilona Sztwiertnia
                                  • Zuzanna Wielgos
                                  • Natalia Bogdanowicz
                                  • Zofia Śliwka
                                  • Natalia Gaworska

                                   

                                  Trenerzy:  Alan Woś i Mateusz Czernik

                                  Zmiana składu WR od 28 października 2021

                                    0

                                    W dniu 28 października 2021 roku Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego podjął uchwałę numer 016/Z/2021 w zakresie zmiany składu Wydziału Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Od tego dnia Wydział Rozgrywek będzie pracował w składzie: Marek Worek, Paweł Murzewski.

                                    Szczegóły na temat Wydziału Rozgrywek w menu Związek > Struktura.

                                    Konkurs na organizację zawodów w roku 2022 (aktualizacja)

                                      0

                                      Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego zaprasza do udziału w konkursie na organizację zawodów sportowych PZTS w roku kalendarzowym 2022.

                                      Wypełnione karty organizacji zawodów należy przesłać do dnia 10 listopada 2021 roku (włącznie) na adres e-mail wr@pzts.pl.

                                      Prosimy o składnie ofert na następujące zawody:
                                      sezon 2021/2022
                                      • 3. Grand Prix Polski Seniorów
                                      • 3. Grand Prix Polski Juniorów
                                      • 3. Grand Prix Polski Kadetów
                                      • 3. Grand Prix Polski Młodzików
                                      • 3. Grand Prix Polski Żaków
                                      • Indywidualne Mistrzostwa Polski
                                      • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
                                      • Mistrzostwa Polski Juniorów
                                      • Mistrzostwa Polski Młodzików
                                      • Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków
                                      • 5. Grand Prix Polski Weteranów
                                      • 6. Grand Prix Polski Weteranów
                                      • 7. Grand Prix Polski Weteranów
                                      • 8. Grand Prix Polski Weteranów
                                      • 9. Grand Prix Polski Weteranów
                                      • Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów
                                      sezon 2022/2023
                                      • 1. Grand Prix Polski Seniorów
                                      • 1. Grand Prix Polski Młodzików
                                      • 1. Grand Prix Polski Juniorów
                                      • 1. Grand Prix Polski Żaków
                                      • 1. Grand Prix Polski Kadetów
                                      • 2. Grand Prix Polski Seniorów
                                      • 2. Grand Prix Polski Młodzików
                                      • 2. Grand Prix Polski Kadetów
                                      • 2. Grand Prix Polski Juniorów
                                      • 2. Grand Prix Polski Żaków
                                      • 1. Grand Prix Polski Weteranów
                                      • 2. Grand Prix Polski Weteranów
                                      • 3. Grand Prix Polski Weteranów
                                      • 4. Grand Prix Polski Weteranów

                                      Przejdź do: kalendarz rozgrywek
                                      Ze względu na brak kalendarza ITTF oraz ETTU na rok 2022 prosimy traktować przedstawioną wersję jako wstępną.

                                      W przypadku składania takiej samy oferty na kilka zawodów, wystarczy przesłać jedną kartę, podając tylko nazwy i terminy tych zawodów w karcie.

                                      Do pobrania: karta organizacji zawodów

                                      Skład KN U-14 na zgrupowanie (Kraków, 26 października-5 listopada 2021)

                                        0

                                        Zawodnicy:

                                        • Flaumenhaft Szymon
                                        • Toton Kacper
                                        • Gromek Artur
                                        • Jadam Dawid
                                        • Krause Agata
                                        • Kulczycka Wanessa
                                        • Gaj Milena
                                        • Przybył Liliana
                                        • Hadryś Matylda

                                         

                                        Kadra szkoleniowa:

                                        • Kucharski Leszek
                                        • Włoszek Sylwester

                                        Decyzja Zarządu PZTS ws. odwołania Dekorglass Działdowo

                                          0

                                          Dnia 22 października 2021 roku Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego zakończył głosowanie obiegowe w sprawie rozpatrzenia odwołania Klubu Sportowego Dekorglass Działdowo od decyzji Wydziału Rozgrywek nr 004/2021/2022, 005/2021/2022 oraz 006/2021/2022 (zamieszczone poniżej) w sprawie weryfikacji meczów drużyny Dekorglass Działdowo w Lotto Superlidze mężczyzn.

                                          Zarząd podjął uchwały utrzymujące w mocy decyzje Wydziału Rozgrywek.

                                          Proces odwoławczy trwa.

                                          Decyzja 004/2021/2022
                                          Decyzja 005/2021/2022
                                          Decyzja 006/2021/2022

                                          KN na French Para Open (Voisins les Bretonneux, 9-11 listopada 2021)

                                            0

                                            Zawodnicy:

                                            • JABŁONKA Barbara
                                            • SUTKOWSKA-PAWLASEK Magdalena
                                            • MAŃTURZ Piotr
                                            • CHUDZICKI Maksym
                                            • WŁODYKA Paweł
                                            • DEIGSLER Michał
                                            • MARSZAŁ Katarzyna
                                            • MISZTAL Igor
                                            • JAKIMCZUK Tomasz

                                            Kadra szkoleniowa:

                                            • OCHAL Andrzej – trener
                                            • XU Kai – trener
                                            • KORDYŚ Feliks – trener
                                            • SKRZYNECKI Marcin – trener
                                            • MASŁOWSKA Agata – fizjoterapeuta

                                            Puchar Bronowic (Kraków, październik-grudzień 2021)

                                              0

                                              KS Bronowianka Kraków oraz Gmina Miejska Kraków serdecznie zaprasza na zawody tenisa stołowego dla wszystkich chętnych bez względu na wiek -organizowane tradycyjnie w jesieni ”Puchar Bronowic- Open”. W niedzielę 31 października 2021 startuje cykl 8 otwartych turniejów tenisa stołowego z cyklu „Puchar Bronowic”. Zawody rozgrywane będą wg terminarza jako turniej z walką o miejsca w formule otwartej w niedziele o godz. 18 .00 -w środy o godz. 19.00 w małej hali KS Bronowianki przy ul. Zarzecze 124 A w Krakowie, bez opłaty startowej.

                                              Obowiązuje strój sportowy oraz podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia z uwagi na epidemię koronowirusa COWID-19 i noszenie masek poza grą na stołach.

                                              W turniejach z cyklu Puchar Bronowic” w formule może wystartować każdy chętny – bez względu na wiek, płeć, status pingpongowego amatora czy profesjonalisty. Turnieje odbywać się będą w niedziele o godz. 18 oraz także 2 razy w środę o godz. 19.00.

                                              Dla najlepszych zawodników każdej edycji przewidziano pamiątkowe dyplomy, zaś na koniec cyklu za miejsca 1-8 w klasyfikacji generalnej dyplomy i puchary. Dla startujących pań przewidziano także w dodatkowej punktacji puchary dla 3 najlepszych kobiet

                                              Do końcowej klasyfikacji punktowane będzie 6 najlepszych wyników (nie będzie brane 2 najsłabsze wyniki z całego cyklu lub brak udziału)

                                              Pozostałe terminy turniejów to: a/niedziele   godz. 18.00

                                              31.10 07.11. 14.11. 28 .11, 5.12, 12.12. 2021r

                                              b/ środy     godz. 19.00 17.11 i 25.11.2021 r

                                              Zapisy i rozgrzewka do każdego turnieju bezpośrednio przed nim godz. 17.45 w niedziele oraz 18.45 w środy.. System rozgrywek uzależniony będzie od liczby startujących. Więcej informacji o turniejach w formule open udzielą Leszek Idzikowski (telefon 507 032 224) oraz Andrzej Wojtas (tel. 503192354)

                                              Projekt współfinansuje Gmina Miejska Kraków

                                              XXI Turniej Osób Niepełnosprawnych (Łodygowice, 5-7 listopada 2021)

                                                0

                                                XXI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

                                                OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

                                                05-07 listopada 2021

                                                I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

                                                1. Cel zawodów:

                                                • Propagowanie tenisa stołowego wśród osób niepełnosprawnych jako skutecznego środka rehabilitacji.

                                                • Promocja sportu osób niepełnosprawnych

                                                • Stworzenie warunków do sportowej rywalizacji

                                                • Dokonanie eliminacji zawodników do udziału w Mistrzostwach Polski – drużynowych i indywidualnych.

                                                • Wyłonienie najlepszych zawodników w kraju.

                                                • Zapoznanie mieszkańców Podbeskidzia z osiągnięciami osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

                                                • Integracja sportowców niepełnosprawnych.

                                                2. Organizator zawodów:

                                                II. UCZESTNICTWO

                                                1. 1. Uczestnikami turnieju mogą być osoby niepełnosprawne zrzeszone w jednostkach ”START” oraz z innych STOWARZYSZEŃ,
                                                2. Zawodników obowiązuje:

                                                – posiadanie aktualnej książeczki zdrowia,

                                                WAŻNE: Kserokopia aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności,

                                                III. SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW

                                                Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach:

                                                1. KATEGORIA DRUŻYNOWA
                                                2. KATEGORIA INDYWIDUALNA

                                                Ad 1. KATEGORIA DRUŻYNOWA

                                                W zawodach biorą udział drużyny składające się z czterech zawodników
                                                wg. następującego podziału:

                                                1 ZAWODNIK WÓZEK ( kobieta lub mężczyzna)

                                                2 ZAWODNIK KOBIETA Z GRUPĄ VI-X

                                                3 ZAWODNIK MĘŻCZYZNA Z GRUPĄ VI-VIII ( może grać w grupie wyższej)

                                                4 ZAWODNIK MĘŻCZYZNA Z GRUPĄ IX-X

                                                • Gra w turnieju drużynowym toczyć się będzie do trzech zwycięstw, w przypadku nie rozstrzygnięcia ( stan 2 : 2), drużyny wystawiają mixty, lub DEBLE (zawodnicy/czki
                                                  z grup VI – VIII,
                                                  IX – X)
                                                • Za każdy wygrany pojedynek zespół otrzymuje 1 pkt., za przegrany 0 pkt.
                                                • Zespoły, które nie będą posiadały przedstawicieli z w/w grup oddają 1 pkt przeciwnikowi bez gry.
                                                • Drużyna musi składać się z minimum trzech zawodników.
                                                • Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy zgodnie z wcześniej przeprowadzonym losowaniem.

                                                • Mecze w grupach będą odbywać się systemem każdy z każdym.

                                                • Po zakończeniu gier w grupach, drużyny rozgrywają mecze równolegle
                                                  do miejsca ( 1-2, 3-4,5-6 itd.).

                                                • Turniej drużynowy zostanie rozegrany w sobotę dnia 06.11.2021 r.

                                                Ad. 2 KATEGORIA INDYWIDUALNA

                                                Turniej indywidualny zostanie przeprowadzony w dniu 07.11.2021 r. w trzech grupach:

                                                1. GRUPA WÓZKÓW ( kobiety i mężczyźni)

                                                2. GRUPA KOBIET – kategoria open,

                                                3. GRUPA MĘŻCZYŹNI OPEN ( grupy VI – VIII, IX – X) zawodnicy z grup niższych mogą startować w grupach wyższych

                                                System rozgrywek w kategorii indywidualnej będzie uzależniony od ilości zgłoszonych zawodników w poszczególnych grupach i ustalony będzie po zakończeniu turnieju drużynowego ( tj. sobota 06.11.2021 r.)

                                                Uwaga: Turniej indywidualny zostanie przeprowadzony, jeżeli wystąpi minimum czterech zawodników w danej grupie.

                                                IV. TERMIN I MIEJSCE

                                                Zakwaterowanie:

                                                05 listopada – 07 listopada 2021

                                                Miejsce zakwaterowania : Dworek Góralski w Łodygowicach, ul. Kasztanowa 108, 34-325 Łodygowice

                                                Miejsce rozgrywek : Hala Sportowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodygowicach. ul. Okrężna 1, 34-325 Łodygowice.

                                                V. SPRAWY FINANSOWE

                                                • Koszty zakwaterowania i wyżywienia oraz koszty ubezpieczenia pokrywa Organizator.

                                                • Koszty przejazdu pokrywają uczestnicy.

                                                • Podstawą uczestnictwa będzie przesłanie zgłoszenia na adres organizatora: Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy, 34–325 Łodygowice, ul. Królowej Jadwigi 6 lub fax. (033) 862 31 97 lub e-mail: biuro@eurobeskidy.org.pl

                                                Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 26.10.2021r. – liczy się kolejność zgłoszeń.

                                                VI. NAGRODY

                                                1. 1. Turniej drużynowy:

                                                2. – za miejsca od I do VIII – nagrody finansowe, dyplomy, puchary.

                                                1. Uwaga: Kwota przeznaczona na nagrody w turnieju drużynowym wynosi 3 000,00 zł. słownie trzy tysiące złotych

                                                1. 2. Turniej indywidualny:

                                                • GRUPA WÓZKÓW
                                                  • Kobiety
                                                    za miejsca I do III – nagrody rzeczowe i dyplomy.
                                                  • Mężczyźni
                                                    za miejsca I do III – nagrody rzeczowe i dyplomy.
                                                  • GRUPA KOBIET – kategoria open
                                                    za miejsca I do VI – nagrody rzeczowe i dyplomy.
                                                • GRUPA MĘŻCZYŹNI OPEN
                                                  • grupy VI – VIII
                                                    za miejsca I do VI – nagrody rzeczowe i dyplomy.
                                                  • grupy IX – X
                                                    za miejsca I do VI – nagrody rzeczowe i dyplomy.

                                                VII. SPRAWY ORGANIZACYJNE

                                                1. Termin przybycia: 05.11.2021 r. godz. 12.00 – 19.00

                                                2. Rozgrywki: Hala Sportowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodygowicach. ul. Okrężna 1, 34-325 Łodygowice.

                                                3. Zakwaterowanie i wyżywienie: Dworek Góralski w Łodygowicach, ul. Kasztanowa 108, 34-325 Łodygowice

                                                Odprawa kierowników ekip, trenerów w dniu przybycia 05.11.2021 r. o godzinie 19.00, na której odbędzie się rozlosowanie drużyn do grup w turnieju drużynowym w miejscu zakwaterowania. O godzinie 19.30 odbędzie się kolacja.

                                                Uczestnicy Turnieju wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy, MKDNiS na potrzeby organizacji zawodów oraz oświadczenie dotyczące COVID -19. Organizator zapewnia środki ochrony zalecane przez Główny Inspektorat Sanitarny.

                                                Uwaga: Organizator zastrzega sobie zmianę regulaminu Turnieju zgodnie
                                                z obowiązującymi przepisami PZTS w zależności od ilości zgłoszonych drużyn. Wszelkie sprawy sporne związane z turniejem rozstrzyga Organizator i sędzia główny zawodów.

                                                Organizator życzy uczestnikom Turnieju sportowej rywalizacji
                                                oraz miłych wrażeń

                                                PROGRAM ZAWODÓW

                                                PIĄTEK 05.11.2021

                                                • Godzina 12.00 – 19.00 przyjazd zawodników
                                                • Godzina 12.45 – 13.45 – obiad
                                                • Godzina 19.00 – odprawa
                                                • Godzina 19.30 – kolacja

                                                SOBOTA 06.11.2021

                                                • Godzina 7.30 – 08.30 – śniadanie
                                                • Godzina 9.30 – 12.30 – turniej drużynowy, rozgrywki grupowe
                                                • Godzina 12.45 – 13.45 – obiad
                                                • Godzina 15.00 – 18.30 – turniej drużynowy – finały,
                                                • Godzina 19.00 – 22.00 – kolacja przy grillu i góralskiej muzyce

                                                NIEDZIELA 07.11.2021

                                                • Godzina 07.30 – 08.30 – śniadanie

                                                • Godzina 09.00 13.00 – turnieje indywidualne

                                                • Godzina 13.15 – zakończenie zawodów – rozdanie nagród

                                                • Godzina 13.45 – obiad

                                                • Godzina 15.00 – 18.00 wydawanie suchego prowiantu, wyjazd zawodników

                                                Informacje o sezonie 2021/2022

                                                  0

                                                  Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego przedstawia zestawienie informacji i dokumentów związanych z sezonem 2021/2022.

                                                  Regulamin rozgrywek
                                                  Licencje okresowe
                                                  Kalendarz
                                                  Wyniki GPP, MP i MMM
                                                  Klasyfikacje turniejów (KW, GPP, IMW, IMP)
                                                  Rankingi indywidualne
                                                  Limity indywidualne
                                                  Limity drużynowe
                                                  Składy drużyn, terminarze oraz rankingi do EK, SM i 1L
                                                  Zgłoszenia do EK, SM i 1L

                                                  Skład KN na DME (Cluj-Napoca, 28 września-3 października 2021)

                                                    0

                                                    kobiety

                                                    • Natalia Bajor
                                                    • Anna Węgrzyn
                                                    • Katarzyna Węgrzyn
                                                    • Agata Zakrzewska

                                                    kadra trenerska

                                                    • Zbigniew Nęcek – trener
                                                    • Monika Szymańska – fizjoterapeutka

                                                     

                                                    mężczyźni

                                                    • Jakub Dyjas
                                                    • Marek Badowski
                                                    • Samuel Kulczycki
                                                    • Maciej Kubik

                                                    kadra trenerska:

                                                    • Tomasz Krzeszewski – trener
                                                    • Michał Araźny – fizjoterapeuta

                                                    KN na Spanish Para Open (Platja d’Aro, 12-17 października 2021)

                                                      0

                                                      Zawodnicy:

                                                      • JABŁONKA Barbara
                                                      • SUTKOWSKA-PAWLASEK Magdalena
                                                      • MAŃTURZ Piotr
                                                      • MROCZKA Marcin
                                                      • KOWALSKI Kamil
                                                      • ZIELIŃSKI Marcin
                                                      • CHUDZICKI Maksym
                                                      • WŁODYKA Paweł
                                                      • OSTOJA-SOLECKI Jakub
                                                      • DEIGSLER Michał
                                                      • MARSZAŁ Katarzyna
                                                      • MISZTAL Igor

                                                      Kadra szkoleniowa:

                                                      • OCHAL Andrzej – trener
                                                      • XU Kai – trener
                                                      • BIERNAT Marek – trener
                                                      • GRZELAK Ryszard – trener
                                                      • SMĘTEK Marta – trener
                                                      • SKRZYNECKI Marcin – trener
                                                      • MASŁOWSKA Agata fizjoterapeuta

                                                      Skład KN osób niepełnosprawnych na zgrupowanie (Kraków, 3-12 października 2021)

                                                        0

                                                        Zawodnicy:

                                                        • JABŁONKA Barbara
                                                        • SUTKOWSKA-PAWLASEK Magdalena
                                                        • MAŃTURZ Piotr
                                                        • MROCZKA Marcin
                                                        • KOWALSKI Kamil
                                                        • ZIELIŃSKI Marcin
                                                        • DOBRZYŃSKI Piotr
                                                        • KUDERSKI Paweł
                                                        • OSTOJA-SOLECKI Jakub
                                                        • DEIGSLER Michał

                                                        Kadra szkoleniowa:

                                                        • BIERNAT Marek – trener
                                                        • SMĘTEK Marta – trener
                                                        • SKRZYNECKI Marcin – trener
                                                        • MASŁOWSKA  Agata – fizjoterapeuta
                                                        • STRYNOWICZ  Katarzyna – psycholog

                                                        Skład KN osób niepełnosprawnych na zgrupowanie (Gdańsk, 3-8 października 2021)

                                                          0

                                                          Zawodnicy:

                                                          • Pęk Karolina
                                                          • Chudzicki Maksym
                                                          • Partyka Natalia
                                                          • Chojnowski Patryk

                                                          Kadra trenerska:

                                                          Xu Kai – trener

                                                          Polski Związek Tenisa Stołowego