W sobotni wieczór poznaliśmy półfinalistów Mistrzostw Polski kadetów i kadetek w grze pojedynczej. Jedną z rewelacji turnieju w Kraśniku jest Jacek Mitas z Bogorii Grodzisk Mazowiecki, który w drodze do strefy medalowej wyeliminował Dawida Michnę (UKS Lis Sierakowice) i Alana Kulczyckiego (UKS Dojlidy Białystok).

Mitas, który w Kraśniku rozstawiony jest z numerem dwunastym, może być już pewny wywalczenia medalu w grze pojedynczej. Jego rywalem w niedzielnym półfinale będzie faworyt imprezy – Mateusz Zalewski z ZKS-u Zielona Góra. Drugą parę półfinalistów tworzą Miłosz Sawczak (KS Bronowianka Kraków) i Bartłomiej Skórko (JKTS Jastrzębie), którzy solidarnie swoje starcia ćwierćfinałowe wygrali w stosunku 4:2.

Bez niespodzianek przebiega rywalizacja w turnieju gry pojedynczej kadetek. Do fazy półfinałowej awans uzyskały cztery najwyżej rozstawione zawodniczki w zawodach. W niedzielny poranek w 1/2 finału zmierzą się Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) z Paulą Krysińską (Śnieżnik Stronie Śląskie) oraz Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów) z liderką europejskiej listy do lat 15 – Anną Brzyską (PKS Kolping Jarosław).

W sobotę zostali wyłonieni także półfinaliści w grze podwójnej oraz finaliści gry mieszanej. O złoty medal Mistrzostw Polski kadetów w mikście powalczą dwie najwyżej rozstawione pary – Mateusz Zalewski i Anna Brzyska oraz Dawid Michna i Wiktoria Wróbel.

Wyniki szczegółowehttps://www.pzts.pl/wydarzenia/indywidualne-i-druzynowe-mistrzostwa-polski-kadetow-19-20/