Michał Deigsler w klasie 7 i Igor Misztal w 10 zdobyli srebrne medale w grze pojedynczej turnieju „19th I Feel Slovenia Open Thermana” w słoweńskim Lasko.

Po brąz sięgnęło czworo polskich paratenisistów stołowych: Karolina Pęk w klasie 9, Piotr Grudzień 8, Paweł Włodyka 10 i Maciej Makajew 11.

W meczach finałowych Michał Deiglser przegrał z Brytyjczykiem Williamem J. Bayleyem 0:3, a Igor Misztal z Czarnogórcem Filipem Radoviciem 2:3.

Wcześniej Igor Misztal pokonał pięciu rywali, w tym w półfinale Pawła Włodykę 3:1. Z kolei Michał Deiglser także odniósł pięć zwycięstw, wszystkie z zagranicznymi rywalami.

Poza półfinałem Misztal – Włodyka, Karolina Pęk poniosła porażkę z Australijką Lei Li Na 2:3, Piotr Grudzień z Chorwatem Borną Zohilem 2:3 i Maciej Makajew z Francuzem Lucasem E. Creange 0:3.

Bilans pojedynków naszych brązowych medalistów: Karolina Pęk 2-1, Piotr Grudzień 5-1, Paweł Włodyka 2-2 i Maciej Makajew 3-1 (pokonał m.in. Mistrza Paralimpijskiego z Londynu Węgra Petera Palosa).

Start w Slovenia Open jest dla kilkorga Polaków, m.in. Michała Deigslera i Macieja Makajewa, sprawdzianem przed kwalifikacjami do Igrzysk w Paryżu. Turniej odbędzie się w mieście Pattaya w Tajlandii w dniach 23-25 maja.