– Rozegrałam dwie bardzo wartościowe gry z chińskimi rywalkami. Już dawno nie miałam okazji rywalizować z zawodniczkami z tego kraju – mówi Zuzanna Wielgos (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów), która dotarła do ćwierćfinału U17 i 1/8 finału U19 na zawodach WTT Youth Contender w czeskim Havirovie.

Reprezentantka Polski łącznie rozegrała 9 pojedynków singlowych, z których wygrała aż 7. – Eliminacje też są bardzo wymagające, czasami w grupie można trafić na dobrą zawodniczkę. W tym turnieju taką przeciwniczką okazała się Chorwatka Bruna Borovec, która nie pasowała mi stylowo i miałam z nią problemy – przyznała.

Zuzanna Wielgos, po 4 eliminacyjnych wygranych, w U17 pokonała Litwinkę Mariję Mikalauskyte 3:0 i Kazaszkę Sarvinoz Mirkadirovą 3:2, a w U19 zwyciężyła w spotkaniu z Rumunką Evelyn Ungvari 3:0. – Zrewanżowałam się Ungvari za porażkę sprzed trzech lat. Turniej główny rozgrywany jest systemem pucharowym i nie ma już możliwości, aby przegrać i pozostać w zawodach. Dlatego wszystkie gry są na maksymalnym zaangażowaniu i koncentracji. Zagrałam dobry turniej i jestem zadowolona. Sporo tych rzeczy, które ostatnio trenowałam przeniosłam na turniej – oceniła.

W meczach o awans – odpowiednio – do półfinału U17 i ćwierćfinału U19 Zuzanna Wielgos przegrała z przeciwniczkami z Chin Zong Geman 1:3 i Leng Yutong 0:3.

– W różnorodnej grze kombinacyjnej czułam się lepsza. Zawodniczki z Chin na pewno były ode mnie szybsze, dysponowały lepszym serwisem. Ciesze się, że zagrałam z nimi, nie pamiętam kiedy ostatnio miałam możliwość rywalizacji z Chinki. Wyciągnę wnioski z tych gier. Wiem jakie błędy popełniałam i nad którymi muszę pracować żeby się do nich zbliżyć – powiedziała Zuzanna Wielgos.

Biało-Czerwoni przygotowują się do Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów, które w dniach 6-15 lipca odbędą się w Belgradzie. – Za tydzień rozpoczynamy 4-dniowe zgrupowanie kadry juniorek w Czechach, a pod koniec miesiąca będziemy trenować w Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku – dodała Zuzanna Wielgos, która rok temu zdobyła brąz MEJ w deblu z Anną Brzyską (PKS Kolping Jarosław).

 

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.