Ignacy Sławiński (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Natalia Wszołek (Skarbek Tarnowskie Góry) wygrali rozgrywany w Mławie drugi turniej z cyklu Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym.

Triumf Sławińskiego i Wszołek na Mazowszu nie może nikogo dziwić, bowiem byli to najwyższej rozstawieni gracze w Mławie. W finałowym spotkaniu w gronie żaków Ignacy Sławiński pokonał Olafa Glanerta (Olimpia-Unia Grudziądz) 3:1 (11:7, 14:12, 8:11, 11:6), a Natalia Wszołek wygrała z Małgorzatą Porębą (Politechnika Rzeszów) 3:1 (11:13, 11:8, 11:6, 11:4). Triumfatorzy 2. GPPŻ przegrali w turnieju solidarnie tylko po dwa sety!

Z brązowymi medalami zmagania w Mławie zakończyli Wojciech Flaumenhaft (Politechnika Rzeszów) i Jakub Pankowski (LUKS Chełmno) wśród żaków oraz Maja Klag (Gorce Nowy Targ) i Zuzanna Honkowicz (MKS Radość Gorlice) w gronie żaczek.

Przed zawodnikami i zawodniczkami z najmłodszej kategorii w sezonie 2022/2023 jeszcze dwa turnieje ogólnopolskiego. Na początku 2023 roku odbędzie się w Ostródzie trzeci turniej Grand Prix Polski Żaków, a kilka tygodni później w Gliwicach rozegrane zostaną Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków.