Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów) i Marcel Błaszczyk (Polonia Kielce) zostali mistrzami Polski Juniorów w grze pojedynczej. Turniej w niedzielę zakończył się w Zielonej Górze.

Krajowy czempionat do lat 19 rozgrywany w województwie lubuskim był popisem Zuzanny Wielgos. Faworytka zmagań w Zielonej Górze zdobyła cztery złote medale – w grze pojedynczej, grze podwójnej, grze mieszanej i rywalizacji drużynowej wspólnie ze swoimi koleżankami z Politechniki Rzeszów. – Po raz pierwszy w karierze wygrałam cztery złote medale mistrzostw Polski. Bardzo się cieszę z tego wyniku, bo z takim celem tutaj przyjechałam i udało mi się ten cel zrealizować – powiedziała tenisistka stołowa klubu z Podkarpacia.

W finałowym spotkaniu gry pojedynczej, Zuzanna Wielgos w czterech setach pokonała Natalię Bogdanowicz. – Nie był to łatwy mecz dla mnie. Wynik końcowy jest wysoki, jednak każdy set był bardzo zacięty. Cieszę się, że wytrzymałam te wyrównane końcówki – dodała Zuzanna Wielgos, czterokrotna złota medalista Mistrzostw Polski Juniorów w Zielonej Górze.

Mistrzem Polski do lat 19 w grze pojedynczej został Marcel Błaszczyk. Zawodnik 1-ligowej Polonii Kielce w najważniejszym spotkaniu turnieju pokonał Dawida Michnę (Energa KTS Toruń) 4:2. – Trochę się „podpaliłem” w czwartym secie. Przez moment przeszło mi przez myśl, że ten mecz jest już wygrany i muszę to tylko dograć do końca. Cieszę się, że udało mi się wrócić do dobrej gry i wygrać całe spotkanie – powiedział Marcel Błaszczyk.

Złotymi medalistami w grze podwójnej w Winnym Grodzie zostali Mateusz Zalewski i Mateusz Żelengowski wśród juniorów oraz Zuzanna Wielgos i Natalia Bogdanowicz w gronie juniorek. Tytuł mistrzowski w grze mieszanej wywalczyli Marcel Błaszczyk i Zuzanna Wielgos.

Wyniki spotkań finałowych:

gra pojedyncza juniorek:
Natalia Bogdanowicz – Zuzanna Wielgos 0:4 (9:11, 9:11, 11:13, 7:11)

brązowe medale: Anna Brzyska, Karolina Hołda

gra pojedyncza juniorów:
Dawid Michna – Marcel Błaszczyk 2:4 (5:11, 4:11, 11:13, 14:12, 11:9, 4:11)

brązowe medale: Mateusz Zalewski, Rafał Formela

gra podwójna juniorek:
Zuzanna Wielgos/Natalia Bogdanowicz – Liliana Przybył/Weronika Bobek 3:0 (11:6, 11:4, 11:6)

brązowe medale: Ewa Krakowiak/Karolina Hołda, Anna Brzyska/Oliwia Wątor

gra podwójna juniorów:
Mateusz Zalewski/Mateusz Żelengowski – Alan Kulczycki/Michał Wandachowicz

brązowe medale: Rafał Formela/Artur Gromek, Michał Gawlas/Kacper Głazowski

gra mieszana:
Marcel Błaszczyk/Zuzanna Wielgos – Michał Wandachowicz/Karolina Hołda 3:0 (11:5, 12:10, 11:7)

brązowe medale: Artur Gromek/Natalia Bogdanowicz, Miłosz Sawczak/Anna Brzyska