Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo) przegrał z Marco Gollą (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz) 1:4 (4:11, 11:7, 8:11, 8:11, 7:11) w drugiej rundzie gry pojedynczej podczas 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Odpadnięcie mistrza Europy juniorów w grze mieszanej to jak dotąd największa niespodzianka pierwszego dnia turnieju w Białymstoku.

Sporo problemów z awansem do 1/8 finału miał Marek Badowski. Tenisista stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki w drugiej rundzie stoczył bardzo wyrównany i zacięty pojedynek z Damianem Węderlichem (Energa KTS Toruń). Ostatecznie 4:3 (12:10, 11:9, 4:11, 10:12, 8:11, 11:5, 11:5) wygrał podopieczny Tomasza Redzimskiego.

Kłopotów z wygraniem swoich pojedynków w drugiej rundzie nie mieli inni faworyci. Zawodnicy Energa KTS Toruń – Jakub Dyjas i Konrad Kulpa pokonali swoich rywali odpowiednio 4:0 i 4:1. W najlepszej „16” znaleźli się także Tomasz Lewandowski (Politechnika Rzeszów), Maciej Kubik (Dekorglass Działdowo), Wang Zeng Yi (Dojlidy Białystok) i obrońca tytułu – Patryk Chojnowski (KS AZS AWFiS Gdańsk). Ten ostatni Filipa Szymańskiego pokonał dopiero po tie breaku.

Wśród kobiet spotkania drugiej rundy przebiegały pod dyktando faworytek. Aktualna mistrzyni kraju – Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) w sześciu setach ograła jedną z najmłodszych zawodniczek białostockich zawodów – Natalię Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) 4:2 (11:6, 11:6, 10:12, 7:11, 11:6, 11:4). Przeciwniczką wrocławianki w 1/8 finału będzie Magdalena Sikorska (SKTS Sochaczew), która w drugiej rundzie pokonała Katarzynę Ślifirczyk (MUKS Start Nadarzyn) 4:1 (11:8, 11:7, 7:11, 11:8, 11:9).

Wycofanie się z 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski Natalii Partyki i Katarzyny Grzybowskiej-Franc wykorzystały Kamila Gryko (UKS Dojlidy Białystok) i Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk). Młode zawodniczki miały się zmierzyć w 1/16 finału z faworytkami turnieju, jednak po ich rezygnacji ze startu w Białymstoku awansowały do trzeciej rundy bez gry.

Spotkania 1/8 finału odbędą się w piątek wieczorem.