Zofia Śliwka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Marcel Błaszczyk (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) zwyciężyli w 3. Grand Prix Polski kadetów w tenisie stołowym. Ostatni w tym sezonie turniej przed Mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej, odbyły się w weekend w Łaziskach Górnych.

Występująca na co dzień w 1. lidze kobiet Zofia Śliwka, na Śląsku wygrała w imponującym stylu. W cały zawodach reprezentantka Bogorii Grodzisk Mazowiecki przegrała zaledwie jednego seta! W decydującym spotkaniu, Śliwka pokonała Katarzynę Rajkowską (Olimpijczyk Jeżewo) 3:0 (11:8, 11:9, 11:6).

Na najniższym stopniu podium zmagania w Łaziskach Górnych zakończyły Julia Bartkiewicz (UKS Dojlidy Białystok) i Natalia Gaworska (KU AZS UE Wrocław). Bez medalu udział w 3. GPP kadetek zakończyła rozstawiona z „trójka” Karolina Hołda (UKS Dojlidy Białystok), która przegrała w drugiej rundzie turnieju głównego.

Wśród kadetów w finałowym spotkaniu zagrali dwaj najwyżej rozstawieni zawodnicy. Marcel Błaszczyk z Dwójki Rawy Mazowieckiej pokonał aktualnego lidera ogólnopolskiego rankingu do lat 15 – Rafała Formelę (MRKS Gdańsk) 3:2 (11:3, 4:11, 11:5, 5:11, 15:13).

Z brązowymi medalami z Łazisk Górnych wyjechali Mateusz Sakowicz (Spójnia Warszawa) i Patryk Żyworonek (ZKS Zielona Góra), czyli odpowiednio piąty i jedenasty zawodnik na liście startowej weekendowych zawodów na Śląsku.