Złoty medal pary Miłosz Redzimski/Mateusz Zalewski w grze podwójnej oraz srebrny krążek Miłosza Redzimskiego w grze pojedynczej – tak prezentuje się dorobek reprezentantów Polski w zawodach WTT Youth Star Contender U19 w Doha.

To był niezwykle udany turniej dla reprezentantów Polski. W grze podwójnej juniorów zmagania zdominowali Miłosz Redzimski i Mateusz Zalewski, którzy w finale pokonali reprezentantów Chin – Wang Jixuana i Li Hechena 3:1 (11:7, 6:11, 11:7, 11:9). Wcześniej, bo w półfinale, biało-czerwoni wyeliminowali z turnieju rozstawionych z „jedynką” – Thibaulta Poreta i Hugo Deschampsa, wygrywając 3:2 (9:11, 7:11, 12:10, 12:10, 11:8).

Miłosz Redzimski w Doha zagrał w dwóch finałach. Oprócz triumfu w grze podwójnej, tenisista stołowy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki wywalczył srebrny medal w grze pojedynczej juniorów. Polak jedynej porażki w całej imprezie doznał w finale, w którym uległ Wen Ruibo z Chin 1:3 (10:12, 9:11, 11:5, 13:15).

We wcześniejszych środowych rundach Miłosz Redzimski, który jest aktualnym wicemistrzem Starego Kontynentu w gronie juniorów w grze pojedynczej, pokonał Sun Yanga (Chiny) 3:1 (11:7, 5:11, 14:12, 11:9) oraz Andreia Istrate (Rumunia) 3:0 (11:5, 15:13, 11:8).

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.