Świetne wiadomości napłynęły z Varażdinu i Otocec, gdzie Miłosz Redzimski (U-19) i Monika Pawłowska (U-11) stanęli na podium turniejów serii WTT Youth Contender. Miłosz sięgnął po złoty medal w Chorwacji, a Monika zdobyła brązowy w Słowenii.

Przygotowujący się do seniorskich Drużynowych Mistrzostw Europy Miłosz Redzimski w ciągu zaledwie kilku dni wywalczył srebro (Otocec) i złoto (Varażdin). Z kolei 2-krotnie uplasowała się na 3 miejscu.

Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) nie miał sobie równych w sobotnio-niedzielnych zawodach w Chorwacji. Łącznie wygrał aż 9 pojedynków, w tym 8 po 3:0. W finale pokonał Koreańczyka Janga Seongila (byłego kolegę klubowego).

Od 1/8 finału Polak zwyciężał w spotkaniach z Azjatami, w tym trzema zawodnikami z Korei Południowej.

A już w dniach 5-9 września Miłosz Redzimski, aktualny Młodzieżowy Mistrz Europy i Wicemistrz Europy Juniorów, będzie rywalizował – wraz m.in. z Mateuszem Zalewskim i Mateuszem Żelengowskim – w turnieju WTT Youth Star Contender w Skopje.

Udane występy w bałkańskich zawodach zanotowała Monika Pawłowska z KS AZS UWM Olsztyn.

Po brązowym medalu w Varażdinie, powtórzyła ten sukces w Otocec w U-11. W półfinale przegrała z późniejszą triumfatorką zawodów Li Cheung Tung z Hongkongu 1:3.

Wcześniej w fazie grupowej Monika Pawłowska wygrała z Turczynką Zeynep Duran 3:2 i uległa Kanadyjkce Cinfy Zhu 2:3. Z kolei Duran pokonała Zhu 3:0, dlatego awans wywalczyły Polka i Turczynka.