Wicemistrzyni Polski juniorek w grze pojedynczej – Anna Brzyska awansowała do ćwierćfinału rozgrywanego we francuskiej miejscowości Metz WTT Youth Contender do lat 17. We wtorkowym spotkaniu 1/4 finału, rywalką Polki będzie reprezentantka Francji – Clea De Stoppeleire.

Anna Brzyska, która jest wychowanką jarosławskiego Kolpingu, wygrała wszystkie swoje poniedziałkowe pojedynki. Po wygraniu rywalizacji w fazie grupowej, Polka w turnieju głównym najpierw pokonała Gaetane Bled z Francji 3:1, a następnie Biancę Andreę Jifcu z Rumunii 3:0.

Bliska awansu do ćwierćfinału turnieju w Metz była także druga z Polek – Zuzanna Wielgos. Tenisistka stołowa Politechniki Rzeszów w 1/8 finału uległa przedstawicielce Stanów Zjednoczonych – Sarze Jalli 2:3. Rundę wcześniej z zawodów odpadła Natalia Bogdanowicz.

Czwarta z naszych reprezentantek – Zofia Śliwka została wyeliminowana przez Silvię Coll z Hiszpanii w pierwszej rundzie turnieju głównego.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Wyniki fazy grupowej – U17:

grupa 8:
Zuzanna Wielgos – Amelie Fischer (Niemcy) 3:2 (11:9, 11:6, 6:11, 7:11, 11:6)
Zuzanna Wielgos – Michelle Kases (Austria) 3:0 (11:5, 11:6, 11:7)

grupa 11:
Anna Brzyska – Lilly Laffineur (Belgia) 3:1 (14:12, 9:11, 11:7, 11:5)
Anna Brzyska – Nina Tullii (Szwajcaria) 3:0 (11:0, 11:0, 11:0)

grupa 14:
Julie Van Hauwaert (Belgia) – Zofia Śliwka 3:2 (11:8, 10:12, 11:6, 7:11, 11:2)
Zofia Śliwka – Tanya Misconi (Holandia) 3:0 (11:6, 12:10, 11:7)

grupa 21:
Mariana Santa Comba (Portugalia) – Natalia Bogdanowicz 1:3 (9:11, 11:4, 8:11, 11:13)
Natalia Bogdanowicz – Linda Shu (USA) 3:0 (11:7, 11:5, 11:3)

Wyniki turnieju głównego:

1/32 finału:
Anna Brzyska – wolny los
Natalia Bogdanowicz – wolny los
Zuzanna Wielgos – wolny los
Zofia Śliwka – Silvia Coll (Hiszpania) 0:3 (8:11, 8:11, 8:11)

1/16 finału:
Gaetane Bled (Francja) – Anna Brzyska 1:3 (11:9, 6:11, 6:11, 8:11)
Natalia Bogdanowicz – Matilde Pinto (Portugalia) 2:3 (11:8, 3:11, 7:11, 11:8, 4:11)
Zuzanna Wielgos – Maria Berzosa Casas (Hiszpania) 3:0 (11:5, 11:9, 11:4)