Siedem medali (dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe) wywalczyli reprezentanci Polski podczas zawodów WTT Youth Contender w tenisie stołowym. Turniej w niedzielę zakończył się w austriackim Linzu.

Znakomicie rozpoczęli 2024 rok biało-czerwoni na arenie międzynarodowej. Polacy w Austrii aż siedmiokrotnie stawali na podium, w tym dwukrotnie na jego najwyższym stopniu.

Ze złotymi medalami z Linzu do kraju wrócą Aleks Pakuła i Katarzyna Rajkowska (zwyciężyli w grze mieszanej do lat 15) oraz Natalia Bogdanowicz, która wspólnie z Chorwatem Borną Petkiem wygrali rywalizację mikstów do lat 19.

Ponadto w finałach WTT Youth Contender wystąpili także Mateusz Zalewski i Anna Brzyska (gra mieszana U19), Marcel Błaszczyk (gra pojedyncza U17) i Alan Kulczycki (gra pojedyncza U19). Niestety, biało-czerwoni musieli uznać wyższość swoich rywali i ostatecznie zajęli w Austrii drugie lokaty.

Reprezentanci Polski zdobyli w premierowych zawodach w 2024 roku jeszcze dwa brązowe medale. Ich autorami byli Mateusz Zalewski (gra pojedyncza U19) i Katarzyna Rajkowska (gra pojedyncza U15).

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.