Znakomicie prezentują się reprezentanci Polski w turnieju głównym WTT Star Contender w Budapeszcie. W środę do 1/16 finału w grze pojedynczej awansowała Natalia Bajor, a w ćwierćfinale gry podwójnej wystąpi Jakub Dyjas w parze z Belgiem Cedricem Nuytinckiem.

Najwyżej sklasyfikowana Polka w rankingu światowym – Natalia Bajor w pierwszej rundzie turnieju głównego pokonała Helgę Dari (Węgry) 3:0 (11:5, 11:6, 11:8) i w czwartkowe późne popołudnie w 1/16 finału zmierzy się z Doo Hoi Kem z Hongkongu, która zajmuje aktualnie ósme miejsce w rankingu ITTF.

Dotychczas do starć Bajor z Doo dochodziło dwukrotnie podczas imprez organizowanych przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego. W 2014 roku podczas Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Nanjing zwyciężyła zawodniczka z Hongkongu 3:0. Do drugiej konfrontacji doszło również w 2014 roku – podczas Mistrzostw Świata juniorek i wówczas również triumf zanotowała Doo 4:2.

Sporą niespodziankę w pierwszej rundzie turnieju głównego gry podwójnej sprawili Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck. Polsko-belgijska para w 1/8 finału pokonała rozstawionych z „jedynką” Japończyków – Yukitę Uda i Shunsuke Togami 3:2 (12:10, 7:11, 5:11, 11:7, 11:7).

W ćwierćfinale, rywalami Dyjasa i Nuyticka będą triumfatorzy czwartkowe spotkania Liang Jingkun/Lin Gaoyuan – Tamas Lakatos/Csaba Andras.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.