Zwycięstwem Wiktorii Wróbel (MRKS Gdańsk) i Konrada Kulpy (Energa KTS Toruń) zakończył się drugi turniej Grand Prix Polski Seniorów w sezonie 2023/2024. Zawody odbyły się w Bilczy.

Przedstawiciele toruńskiego Energa KTS zdominowali rywalizację mężczyzn podczas 2. GPP Seniorów w Bilczy. W końcowej klasyfikacji zwyciężył Konrad Kulpa, przed Tomaszem Kotowskim. W finale leworęczny 29-latek zwyciężył 4:3, mimo że po trzech setach to Kotowski prowadził 3:0.

Oprócz torunian na podium w Bilczy stanęli także przedstawiciele Pogoni Lębork – Adam Dosz i Jan Zandecki, którzy rywalizację zakończyli na etapie półfinałów. Pierwszy w 1/2 finału uległ Kulpie 2:4, a drugi musiał uznać wyższość Kotowskiego.

W gronie seniorek w Bilczy brylowała najwyżej rozstawiona tenisistka stołowa w zawodach – Wiktoria Wróbel. Zawodniczka MRKS-u Gdańsk w finałowej potyczce wygrała z Anną Brzyską (Kolping Jarosław) 4:2 (11:8, 11:2, 8:11, 5:11, 11:9, 11:8).

Na trzecich miejscach zostały sklasyfikowane Magdalena Sikorska (SKTS Sochaczew) i Agata Zakrzewska (KTS Tarnobrzeg). Wszystkie medalistki 2. Grand Prix Polski Seniorek przed zawodami były rozstawione w najlepszej „piątce”.

Trzeci, ostatni turniej z cyklu Grand Prix Polski Seniorów, zostanie rozegrany w ostatni weekend stycznia 2024 roku.