Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) i Alan Kulczycki (Dojlidy Białystok) wygrali 3. Grand Prix Polski juniorów w tenisie stołowym. Turniej w niedzielę zakończył się w Luboniu (w województwie wielkopolskim).

Rozstawiona z numerem jeden Wiktoria Wróbel w finałowym pojedynku juniorek pokonała swoją najgroźniejszą rywalkę – Zuzannę Wielgos z Politechniki Rzeszów 4:3 (11:8, 11:3, 8:11, 11:6, 9:11, 8:11, 11:9).

Podium w gronie juniorek uzupełniły Anna Kubiak (ZKS Zielona Góra) i Ilona Sztwiertnia (SKTS Sochaczew), czyli odpowiednio trzecia i czwarta zawodniczka na liście startowej wielkopolskich zawodów.

Wśród juniorów pierwsze miejsce zajął Alan Kulczycki z Dojlid Białystok. Przedstawiciel klubu z Podlasia w finałowym spotkaniu wygrał z leworęcznym Szymonem Kolasą (Politechnika Rzeszów) 4:0 (11:9, 11:3, 11:9, 11:9).

Z brązowymi medalami zmagania w Luboniu ukończyli Mateusz Zalewski (ZKS Zielona Góra) i Michał Gawlas (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Zarówno zielonogórzanin jak i grodziszczanin, w 3. GPP juniorów rozstawieni byli w drugiej „10”.