Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) i Marek Badowski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) zostali triumfatorami 3. Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym. Turniej w niedzielę zakończył się w Zielonej Górze.

Wróbel, która po raz drugi w tym sezonie zwyciężyła w zawodach z cyklu Grand Prix Polski, w finałowym pojedynku pokonała minimalnie Paulinę Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn) 4:3 (13:11, 6:11, 11:8, 8:11, 7:11, 11:5, 12:10). Tenisistka stołowa MRKS-u Gdańsk w całych zawodach przegrała tylko jedno spotkanie – w fazie grupowej z Katarzyną Rajkowską (Olimpijczyk Jeżewo) 2:3, która ostatecznie zmagania na Ziemi Lubuskiej ukończyła w przedziale miejsc 17-20.

W gronie mężczyzn na najwyższym stopniu podium rywalizację w Zielonej Górze ukończył Marek Badowski. Tenisista stołowy Bogorii Grodzisk Mazowiecki w decydującym spotkaniu pokonał Konrada Kulpę (Energa KTS Toruń) 4:2. Dla Badowskiego, podobnie jak dla Wróbel, był to drugi w tym sezonie triumf w zawodach Grand Prix Polski Seniorów.

Największą rewelacją 3. Grand Prix Polski Seniorów była urodzona w 2010 roku Wanessa Kulczycka. Reprezentantka Gorzovii Gorzów Wielkopolski w zawodach dotarła aż do półfinału, pokonując w Zielonej Górze m.in. Julię Tomecką, Kamilę Gryko, Natalię Gajewską czy Zofię Śliwkę.

Na najniższym stopniu podium zmagania w 3. GPPS zakończyli Artur Grela (Gwiazda Bydgoszcz) i Michał Małachowski (Ostródzianka Ostróda) oraz Katarzyna Ślifirczyk (KS AZS UWM Olsztyn) i wspomniana wcześniej Wanessa Kulczycka (Gorzovia Gorzów Wlkp.).

Teraz przed najlepszymi tenisistami i tenisistkami stołowymi udział w 92. Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w drugiej połowie marca.