W połowie grudnia w Dusseldorfie odbędzie się turniej Ligi Mistrzów mężczyzn. W najbliższy wtorek przeprowadzone zostanie dodatkowe losowanie fazy grupowej.

Władze Europejskiej Unii Tenisa Stołowego wraz z przedstawicielami klubów zdecydowali, że tegoroczne zmagania w Champions League odbędą się w dniach 11-18. grudnia w Dusseldorfie. Swój start w Niemczech potwierdziło 15 z 16 drużyn uprawnionych do udziału w Lidze Mistrzów w sezonie 2020/2021.

Pierwotnie w fazie grupowej zagrać miało dwanaście drużyn (osiem z rankingu oraz cztery wyłonione w rundzie wstępnej). W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, Europejska Unia Tenisa Stołowego zrezygnowała z rozgrywania rundy kwalifikacyjnej i podjęła decyzję, że w fazie grupowej wystartuje 16 drużyn.

W sezonie 2020/2021 LOTTO Superligę reprezentować będą w Champions League dwa kluby: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Wicemistrzowie kraju już wcześniej zostali wylosowani do grupy „A”, w której zagra także rosyjski gigant – Fakel Gazprom Orenburg. Działdowianie swoich grupowych rywali poznają podczas wtorkowego losowania. Wiadomo jednak, że lider LOTTO Superligi na pewno nie trafi do grupy „A”.

Ostatecznie w Lidze Mistrzów mężczyzn w sezonie 2020/2021 wystartuje 15 drużyn. Ze startu zrezygnował belgijski TTC Sokah Hoboken.

Podział na grupy:

grupa „A”: Fakel Gazprom Orenburg (Rosja), Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Polska)

grupa „B”: TTSC UMMC (Rosja), Sporting Clube de Portugal (Portugalia)

grupa „C”: 1. FC Saarbrucken TT (Niemcy), Roskilde Bordtennis BTK61 (Dania)

grupa „D”: Borussia Dusseldorf (Niemcy), GV Hennebont (Francja)

Drużyny do wylosowania na pozycję trzecią w grupie:
SPG Walter Wels (Austria), Post SV Mühlhausen 1951 eV (Niemcy – może trafić tylko do grup „A” lub „B”), TTC Enfireex Ostrava (Czechy), de Boer Taverzo (Holandia)

Drużyny do wylosowania na pozycję czwartą w grupie:
Dekorglass Działdowo (Polska – może trafić do grup „B”, „C” lub „D”), AS Pontoise Cergy TT (Francja – może trafić do grup „A”, „B” lub „C”), Leka Enea TDM (Hiszpania)