Trzy polskie kluby – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo wśród mężczyzn oraz KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w gronie kobiet zakwalifikowały się do udziału w Champions League w sezonie 2022/2023.

Wśród kobiet polski tenis stołowy w tych prestiżowych rozgrywkach będzie miał jednego swojego przedstawiciela. W sezonie 2022/2023 po raz kolejny w Lidze Mistrzyń zagra Enea Siarkopol Tarnobrzeg, czyli aktualny obrońca trofeum. Drużyna z Podkarpacia dwukrotnie w swojej historii triumfowała w Champions League – w sezonie 2021/2022 i 2018/2019.

Dwa zespoły występujące na co dzień w LOTTO Superlidze – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo wystąpią w fazie grupowej Ligi Mistrzów mężczyzn. W opublikowanej przez Europejską Unię Tenisa Stołowego liście startowej, grodziszczanie sklasyfikowani są na piątym, a działdowianie na siódmym miejscu.

W sezonie 2021/2022 Dartom Bogoria i Dekorglass także wystąpiły w Champions League. Lepiej w tych prestiżowych rozgrywkach zaprezentowali się tenisiści stołowi z Działdowa, którzy dotarli do ćwierćfinału, przegrywając z późniejszych triumfatorem całych rozgrywek – Borussią Dusseldorf.

Europejska Unia Tenisa Stołowego podjęła decyzję, że w sezonie 2022/2023 wykluczone z udziału w Lidze Mistrzów będą zespoły z Rosji i Białorusi.