Enea Siarkopol Tarnobrzeg po raz 3 z rzędu zwyciężyła w Lidze Mistrzyń, a Dekorglass Działdowo triumfował w męskim Pucharze Europy, pokonując w finałowym dwumeczu Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Za 3 tygodnie w finałowym turnieju Europe Trophy wystąpią tenisistki stołowe Wamet Dobry Wiązar Dąbcze.

Zawody odbędą się w dniach 31 maja – 2 czerwca w serbskim Nowym Sadzie, a grupowymi przeciwnikami polskiego pierwszoligowca będą: Lyssois Lille Métropole CP (Francja), ASV Kufstein (Austria) i STK Aquaestil Duga Resa (Chorwacja).

Program meczów KS Wamet Dobry Wiązar w grupie A:

31 maja
12:30 – STK Aquaestil Duga Resa
18:30 – Lyssois Lille Métropole CP

1 czerwca
12:30 – ASV Kufstein

Po dwa najlepsze zespoły z obydwu grup (w B wystąpią: KTTC AFP Antwerpen/Belgia, SCO Bodensdorf/Austria, Dr. Casl/Chorwacja, AD Muravera/Włochy) awansują do półfinałów, zaś pozostałe będą rywalizować o miejsca 5-6 i 7-8.

Drużyna z miejscowości Dąbcze w gminie Rydzyna i powiecie leszczyńskim zajęła 4 miejsce w grupie południowej 1 ligi.

W poprzednim sezonie srebrny medal w Europe Trophy zdobyli tenisiści stołowi Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.