Zwycięstwem Tomasza Kotowskiego (Energa KTS Toruń) i Anny Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) zakończył się drugi turniej Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym. Gospodarzem zawodów była Zielona Góra.

Rozstawiony z „jedynką” w Winnym Grodzie Kotowski w finałowym spotkaniu pokonał swojego klubowego kolegę – Konrada Kulpę 4:2 (10:12, 11:7, 11:7, 12:14, 11:8 12:10). Na najniższym stopniu podium zmagania w Zielonej Górze zakończyli przedstawiciele Dojlid Białystok – Alan Kulczycki i Tomasz Lewandowski.

Tomasz Kotowski po raz drugi z rzędu nie miał sobie równych w Grand Prix Polski Seniorów. Tenisista stołowy toruńskiego klubu wygrał także otwierające sezon zawody w Białymstoku. W finale wrześniowej imprezy urodzony w 1998 roku Kotowski pokonał Daniela Bąka.

Wśród kobiet triumfatorką 2. GPPS została Anna Węgrzyn. Tenisistka stołowa KU AZS UE Wrocław w decydującym spotkaniu ograła Wiktorię Wróbel (MRKS Gdańsk) 4:1 (11:8, 11:8, 5:11, 11:8, 12:10). Z brązowymi medalami z województwa lubuskiego wyjechały Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów) oraz była wicemistrzyni Polski w grze pojedynczej – Paulina Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn).

Największymi niespodziankami 2. Grand Prix Polski Seniorów były porażki w pierwszej rundzie turnieju głównego faworytów zmagań w Zielonej Górze – Katarzyny Węgrzyn i Mateusz Zalewskiego. Rozstawiona z „jedynką” zawodniczka KU AZS UE Wrocław uległa w 1/8 finału Zuzannie Wielgos 3:4, a numer dwa na liście startowej seniorów – Mateusz Zalewski przegrał z Kubą Kwapisiem.