– Wracam tu, gdzie debiutowałam na arenie międzynarodowej, w COS OPO „Cetniewo”. W turniejach serii World Table Tennis w kategorii U-15 zawsze plasowałam się w najlepszej „16″ – mówi Maja Łakoma przed zawodami Youth Contender we Władysławowie (22-25 maja).

Tenisista stołowa Dojlid Białystok była jedną z bohaterką niedawnych Mistrzostw Polski Kadetów – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szczawnie-Zdroju.

Maja Łakoma zagrała aż w 3 finałach, zdobywając srebrne medale w deblu z Wanessą Kulczycką, mikście z Kacprem Perkowskim i drużynowo z Marią Karczmarz. W singlu wywalczyła brąz.

– Tegoroczne Mistrzostwa Polski Kadetów były moimi najlepszymi jak do tej pory, bowiem zdobyłam komplet czterech medali. Największym zaskoczeniem był zdecydowanie finał drużynówki – powiedziała urodzona w 2009 roku Maja Łakoma.

Najbliżej złota zaś w mikście, bowiem razem z Kacprem Perkowskim prowadziła 2:0 z parą Samuel Michna/Katarzyna Rajkowska. Ostatecznie przegrali 2:3.

Przed Mają Łakomą, trzecią rakietą Dojlid – pod względem klubowego bilansu indywidualnego w 1 lidze – teraz baraże o Ekstraklasę z Bronowianką, potem WTT Youth Contender we Władysławowie i rewanżowy mecz z krakowskim klubem.

– Contender w Polsce rok temu był moim pierwszym międzynarodowym startem, więc cieszę się, że mogę znowu wrócić we Władysławowie. Nie stawiam sobie celów wynikowych, ponieważ będę startować w starszej kategorii U-17 (rozstawiona z czwórką – red.) i U-15. Chciałabym pokazać dobry tenis stołowy – stwierdziła Maja Łakoma.

W 2023 roku w cetniewskim COS OPO, w 1/16 finału wygrała z Izraelką Yehudit Brunshtein 1:4, a w 1/8 finału poniosła porażkę z Singapurką Loy Ming Ying 0:3.