Dwunastoosobowa grupa reprezentantów Polski wystartuje w kolejnej imprezie cyklu ITTF World Tour, German Open w Magdeburgu. Zmagania potrwają od 26 do 30 marca (środa – niedziela). Bezpośrednią transmisję z najważniejszych pojedynków przeprowadzi stacja Eurosport.

Skład reprezentacji Polski na ITTF World Tour German Open tworzą: Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska, Klaudia Kusińska, Magdalena Sikorska, Kinga Stefańska, Roksana Załomska oraz Daniel Górak, Wang Zeng Yi, Robert Floras, Paweł Fertikowski, Konrad Kulpa i Jakub Dyjas. Wszyscy rozpoczną zmagania w turnieju gry pojedynczej od środowych eliminacji.

W zawodach w Magdeburgu zagra ośmioro z dziewięciorga powołanych na Drużynowe Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym, które rozegrane zostaną na przełomie kwietnia i maja. Zabrakło jedynie Natalii Bajor.

– Mająca 17 lat Bajor bardzo dużo startuje, z powodzeniem walczyła m.in. o awans do Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Chinach – tłumaczył w wywiadzie dla PAP trener kobiecej reprezentacji, Michał Dziubański. – W Magdeburgu jej zabraknie, bowiem musi mieć też czas na spokojny trening, ale też obowiązki szkolne.

Polacy będą próbować sił także w grze podwójnej. W turnieju głównym znaleźli się: Katarzyna Grzybowska w duecie z Natalią Partyką, a także Paweł Fertikowski wraz z Robertem Florasem. W eliminacjach do turnieju głównego wystartują natomiast: Klaudia Kusińska i Magdalena Sikorska, Kinga Stefańska i Roksana Załomska, Jakub Dyjas i Konrad Kulpa, a także Wang Zeng Yi w parze z Chorwatem Tan Ruiwu, z którym sięgnął po złoty medal Mistrzostw Europy w 2013 roku, rozgrywanych w austriackim Schwechat.

Poczyniania reprezentantów Polski śledzić można będzie za pośrednictwem oficjalnej strony ITTF.com, klikając tutaj (wyniki wszystkich kategorii dostępne są w prawej kolumnie).