Przygotowujące się do Mistrzostw Europy Seniorek w Monachium 21-letnie siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn zagrają w Europejskich Igrzyskach Akademickich „Łódź 2022″. Zawody studenckie odbędą się w dniach 17-30 lipca, zaś turniej tenisa stołowego od 16 do 20 lipca.

– W naszym zespole Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu są z nami również Julia Szymczak i Milena Chrabąszcz – mówi Anna Węgrzyn, była Mistrzyni Europy Juniorek w grze pojedynczej. Tytuł wywalczyła w 2019 roku w czeskiej Ostrawie.

Podczas tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Częstochowie bliźniaczki Węgrzyn zdobyły złoty medal w grze podwójnej. Katarzyna Węgrzyn została najlepszą zawodniczką turnieju, wygrywając także rywalizację w singlu oraz w mikście z Maciejem Kubikiem.

– W Europejskich Igrzyskach Akademickich będzie nas więcej, bowiem wystąpią również tenisistki stołowe z Uniwersytetu Warszawskiego Paulina Krzysiek, Katarzyna Ślifirczyk i Agata Zakrzewska – dodała Anna Węgrzyn.

European Universities Games to największe multisportowe święto akademickie w Europie. W Łodzi walka o medale odbywać się będzie w wielu dyscyplinach. W tenisie stołowym zagrają także polscy zawodnicy; zgłoszeni są pingpongiści z Akademii Zamojskiej.

W tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w hali Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku, w finale mężczyzn Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie pokonał Akademia Zamojską 3:2. Wśród kobiet w meczu o złoty medal Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wygrał z Uniwersytetem Warszawskim 3:1.

W sierpniowych ME w Monachium, w kobiecej reprezentacji znalazły się wspomniane bliźniaczki Węgrzyn oraz Natalia Bajor i Natalia Partyka.