Mistrzyni Olimpijska z Tokio Chinka Chen Meng i Sreeja Akula z Indii będą grupowymi rywalkami Natalii Bajor w Pucharze Świata w Makau (15-21 kwietnia). Reprezentantka Polski po raz pierwszy zagra w tym prestiżowym turnieju.

W zawodach kobiecych wystąpi 48 zawodniczek podzielonych na 16 grup.

Chen Meng jest rozstawiona z numerem 4 i zalicza się do głównych faworytek PŚ. Zwyciężyła w IO 2021 w Tokio (singiel, drużynowo), a jej dorobku jest także wiele medali w każdym kolorze w Mistrzostwach Świata. W grze pojedynczej wywalczyła srebro (2019, 23) i brąz (21).

W fazie grupowej Natalia Bajor (nr 35) zmierzy się także z Hinduską Sreeją Akulą (nr 32).

Tylko zwyciężczynie awansują do fazy pucharowej – od 1/8 finału. Ale co ciekawe, w grupach rozgrywane będą 4-setowe mecze, czyli bę-dziemy oglądali wyniki 4:0, 3:1 lub… 2:2.

W decydującej części rywalizacji spotkania będą kończyć się po wygra-niu 4 setów, czyli 4:0, 4:1, 4:2 albo 4:3.

Natalia Bajor jest m.in. finalistką WTT Feeder w Manchesterze (2024 rok), półfinalistką Igrzysk Europejskich w Krakowie (2023), ćwierćfinalistką TOP 16 (2024), a z reprezentacją Polski uzyskała awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu (2024).

– Występ Natalii Bajor w Pucharze Świata jest jej kolejnym sukcesem. Razem z całą światową czołówką będzie rywalizować w Makau. Grupa jest bardzo ciężka, Cheng Meng jest Mistrzynią Olimpijską i Wicemistrzynią Świata, a bardzo dobrą zawodniczka jest też Hiduska Akuja. Natalia rozegra minimum 8 setów, a będzie walczyła o każdego następnego. Takie turnieje są jej potrzebne, a do tego świetnego międzynarodowego towarzystwa awansowała swoją ciężką pracą – mówi trener Zbigniew Nęcek, indywidualnie przygotowujący Natalię Bajor do Igrzysk Olimpijskich.

4-krotna Mistrzyni Polski w singlu będzie jedyną naszą zawodniczką w PŚ 2024. – Obecność Natalii w Pucharze Świata to także sukces całego polskiego tenisa stołowego. Wielu narodowych federacji nie ma w Makau. Natalia Bajor mocno pracuje, świetnie zagrała w TOP 16 oraz w Feederze w Manchesterze, znakomicie spisała się w Igrzyskach Europejskich. Pokazuje na czym polega powtarzalność w sporcie na wysokim poziomie. Jest mi miło, że odnosi takie sukcesy. Oczywiście z pomocą trenera Lucjana Błaszczyka i z moim pomysłem na jej karierę – powiedział Zbigniew Nęcek.

W historii PŚ wspaniale spisywał się Andrzej Grubba, który triumfował w 1988 roku, a zdobywał także srebrne i brązowe medale.