Tenisiści stołowi Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz zostali w niedzielę drugim polskim klubem, który zapewnił sobie udział w ćwierćfinale Pucharu Europy ETTU.

Bydgoszczanie w 1/8 finału dwukrotnie 3:0 pokonali hiszpański C.E.R Robin Hat Prisco L´Escala. W niedzielnym spotkaniu we własnej hali po jednym punkcie dla gospodarzy wywalczyli Vladislav Ursu, Leonardo Mutti oraz … Zbigniew Leszczyński, który na co dzień pełni m.in. funkcję prezesa Polskiej Superligi Tenisa Stołowego.

Polski Cukier Gwiazda została drugim polskim klubem obok Global Pharmy Orlicza 1924 Suchedniów, który wystąpi w ćwierćfinale Pucharu Europy ETTU. Oprócz naszych zespołów w 1/4 finału zagrają także SF SKK El Nino Praga (Czechy) i TTC Sokah Hoboken (Belgia). Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnią cztery zespoły, które zajmą drugie miejsca w swoim grupach w drugim etapie Ligi Mistrzów.

W poprzednim sezonie do finału Pucharu Europy ETTU dotarli tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo. Ekipa z Warmii i Mazur w finałach musiała uznać wyższość francuskiego GV Hennebont. W sezonie 2017/2018 Dekorglass odniósł historyczne zwycięstwo w całych rozgrywkach Pucharu Europy ETTU, pokonując w dwumeczu finałowym Chartres ASTT (Francja).

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – C.E.R Robin Hat Prisco L´Escala 3:0
Vladislav Ursu – Iker Gonzalez 3:0 (11:6, 11:6, 11:5)
Leonardo Mutti – Xavier Peral 3:0 (11:6, 11:3, 11:7)
Zbigniew Leszczyński – David Gonzalez 3:0 (11:5, 14:12, 11:7)