Wielki dzień dla polskiego tenisa stołowego w Belgradzie! W niedzielę w Serbii mistrzyniami Europy do lat 19 zostały nasze juniorki, a wicemistrzowskie tytułu powędrowały dla biało-czerwonych drużyn w gronie kadetek i juniorów.

We wszystkich spotkaniach finałowych rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, a losy złotych medali rozstrzygały się w piątych pojedynkach. Najszczęśliwszy dla polskich kibiców był wielki finał w gronie juniorek, w którym Polki (Wiktoria Wróbel, Zuzanna Wielgos, Anna Brzyska, Ilona Sztwiertnia, Anna Kubiak, trener Alan Woś) pokonały obrończynie tytułu Rumunki 3:2 i po raz pierwszy w historii zostały mistrzyniami Europy do lat 19! Warto dodać, że biało-czerwone źle rozpoczęły ten mecz (od dwóch porażek), jednak dzięki ambitnej postawie zdołały pokonać swoje rówieśniczki z Rumunii.

Po raz drugi z rzędu w finale Mistrzostw Europy do lat 19 zagrała reprezentacja Polski juniorów. Podopieczni Patryka Jendrzejewskiego tym razem ulegli minimalnie Rumunii 2:3 i zmagania w turnieju drużynowym zakończyli ze srebrnymi medalami. Spotkanie finałowe trwało aż trzy godziny, a w czterech z pięciu pojedynków rozgrywano tie breaki.

Po sześciu latach przerwy w finale europejskiego czempionatu do lat 15 zagrała nasza drużyna kadetek. Zespół prowadzony przez Mateusza Czernika wywalczył w Belgradzie srebrny medal, przegrywając finałową batalię z Rumunią 2:3. W szeregach reprezentacji Polski w Serbii wystąpiły Natalia Bogdanowicz, Zofia Śliwka, Karolina Hołda i Natalia Gaworska.

Pierwszą część zmagań w Mistrzostwach Europy kadetów i juniorów biało-czerwoni kończą z trzema medalami. Teraz przed naszymi reprezentantami udział w zmaganiach indywidualnych.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.