Pięć medali wywalczyli reprezentanci Polski podczas rozgrywanego w Szwecji turnieju WTT Youth Contender w tenisie stołowym. Turniej w niedzielę zakończył się w Helsinborgu.

Do srebrnego krążka Juliana Korzusa i brązowego Dawida Staniowskiego wywalczonych w kategorii U13, w drugiej części zmagań w Szwecji biało-czerwoni jeszcze trzykrotnie stawali na podium.

Najpierw srebrny medal w grze mieszanej do lat 15 wywalczyli Mateusz Sakowicz i Katarzyna Rajkowska. Polski duet dotarł do finału zmagać w Helsinborgu, ulegając w nim parze Petr Hodina (Austria)/Hsieh Hsin-Jung (Tajwan) 1:3 (2:11, 8:11, 11:7, 5:11).

Nasi reprezentanci zdominowali także zmagania w grze pojedynczej U15. Po finałowej porażce z Japończykiem Tamito Watanabe 0:3 (6:11, 8:11, 9:11) drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął Patryk Żyworonek. Z brązowym medalem rywalizację w tej konkurencji zakończył Kacper Perkowski, który jedynej porażki w fazie pucharowej doznał … właśnie z Patrykiem Żyworonkiem 0:3 (7:11, 8:11, 11:13).

Turniej w Szwecji był ostatnim testem dla naszych reprezentantów przed Mistrzostwami Europy Kadetów i Juniorów, które w dniach 14-23. lipca zostaną rozegrane w Gliwicach.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.

Szczegółowe wyniki turnieju w Szwecji – tutaj.