Wszystkie 12 pojedynków wygrał Patryk Chojnowski (KSI Start Szczecin) w singlu, deblu i mikście w Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Sheffield. Reprezentant Polski zdobył złote medale w każdej konkurencji.

– Wśród niepełnosprawnych startuję od ponad 10 lat, to był mój 7 występ w ME i 14 złoty medal, wliczając turnieje indywidualne i drużynowe. Wcześniej nie było gier podwójnych – mówi 33-letni Patryk Chojnowski.

W Anglii sięgnął po złoto w singlu w klasie 10 (bilans gier 5-0), deblu MD18 z Piotrem Grudniem (4-0) i mikście XD20 z Natalią Partyką (3-0). Z tych 12 meczów, aż 9 zakończyło się zwycięstwami 3:0.

– Najtrudniejszy było zdecydowanie spotkanie finałowe w deblu z parą ukraińską. Przegrywaliśmy z Piotrkiem 1:2 i 4:8, broniliśmy również piłki meczowej, a jednak zwyciężyliśmy – stwierdził Patryk Chojnowski.

– Poza tym meczem, cały turniej miałem pod kontrolą, zarówno w singlu, mikście, jak i pozostałych grach deblowych. W turnieju singlowym przegrałem tylko 1 seta i to przez brak skupienia – dodał 2-krotny Mistrz Paralimpijski i 3-krotny finalista w grze pojedynczej.

Patryk Chojnowski zakończył tegoroczne występy w zawodach paratenisa stołowego. Ma już kwalifikację na Igrzyska 2024 w Paryżu.

– Nie gram w zbliżającym się turnieju w Finlandii, dla mnie to już koniec turniejów w tym roku. A jeśli chodzi o rywali pod kątem Igrzysk, w tym momencie najsilniejsi są z Europy. Jest kilka nowych nazwisk, ale są to młodzi zawodnicy, którzy zapewne potrzebują czasu, więc na razie nie są konkurencją. Zobaczymy co się wydarzy w najbliższych miesiącach. Kolejny start planuję w mikście podczas Polish Open – przyznał Patryk Chojnowski.