SKST PLUS Hodonín, którego barwy reprezentuje Natalia Partyka, sięgnął w ostatnich dniach po zwycięstwo w Drużynowym Pucharze Czech kobiet w tenisie stołowym. W gronie mężczyzn trzecie miejsce zajął zespół Michała Bańkosza – SKST Chodov.

Bardzo udanie zaprezentowały się przedstawicielki SKST PLUS Hodonín w turnieju finałowym Drużynowego Pucharu Czech. Drużyna Natalii Partyki najpierw w półfinale pokonała MSK Břeclav 5:0, a następnie w finale HB Ostrov Havlíčkův Brod 5:4.

Polka znacznie lepiej zaprezentowała się w półfinale, pokonują Nikoletę Puchovanovą 3:1 (11:7, 8:11, 12:10, 13:11) i Kristynę Stefcovą 3:0 (11:4, 11:3, 11:5). W wielkim finale medalistka igrzysk paraolimpijskich dorzuciła do dorobku swojej drużyny jedno „oczko”, pokonując Lindę Zaderovą 3:1 (11:7, 11:5, 11:13, 11:7). We wcześniejszych dwóch pojedynkach finałowej potyczki Partyka uległa Zdenie Blaskovej 0:3 (6:11, 5:11, 8:11) i Tatianie Kukulkovej 2:3 (11:9, 11:8, 6:11, 5:11, 16:18).

W rywalizacji mężczyzn po zwycięstwo sięgnął SF SKK El Nino Praga, czyli najbliższy rywal Dekorglassu Działdowo w ćwierćfinale Pucharu Europy ETTU. Trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji przypadło w udziale drużynie Michała Bańkosza – SKST Chodov. Polak miał spory wkład w zajęcie przez swoją drużynę trzeciego miejsca, zdobywając trzy punkty w wygranym starciu z TJ Sokol PP Hradec Králové 5:3 (Michał Bańkosz pokonał w tym spotkaniu Vlastimila Bubena 3:1, Tibora Spanika 3:2 i Radka Skalę 3:0).

Rozgrywki Drużynowego Pucharu Czech zostały rozegrane po raz 33. w historii.