Siedmioro reprezentantów Polski – 5 zawodników i 2 zawodniczki – zagra w Mistrzostwach Świata Kadetów i Juniorów w słoweńskiej Novej Goricy. W niedzielę, 26 listopada, rozpocznie się turniej drużynowy U-15 z udziałem Polaków.

Z tego powodu Patryk Żyworonek, Mateusz Sakowicz, Samuel Michna, Kacper Perkowski i trener Maciej Karmoliński jako pierwsi wyjeżdżają na młodzieżowe MŚ do Słowenii.

Indywidualnie, poza Patrykiem Żyworonkiem i Mateuszem Sakowiczem, rywalizować będą juniorzy (trenerzy Patryk Jendrzejewski, Alan Woś): Zuzanna Wielgos, Anna Brzyska i Miłosz Redzimski.

W singlu zagra po 32 pinpongistów i pingpongistek. Najwyżej, z numerem 8 został rozstawiony Miłosz Redzimski, młodzieżowy Mistrz i juniorski Wicemistrz Europy Juniorów.

W deblu wystartuje po 16 par. Z nr 4 są Miłosz Redzimski i Japończyk Keishi Hagihara, nr 5 Mistrzynie Europy U-19 z Gliwic Zuzanna Wielgos/Anna Brzyska.

Na liście uczestników gry mieszanej juniorów jest 29 duetów, w tym Miłosz Redzimski/Zuzanna Wielgos.

W singlu kadetów (32) wystąpią Patryk Żyworonek i Mateusz Sakowicz, w deblu (16) Mistrzowie Europy 2023 Patryk Żyworonek/Mateusz Sakowicz.

W mikście (31) zgłoszeni są Mateusz Sakowicz z Divyanshi Bhowmick z Indii oraz Patryk Żyworonek z Niemką Koharu Itagaki.