Patryk Żyworonek i Mateusz Sakowicz w kadetach oraz Miłosz Redzimski i Zuzanna Wielgos w juniorach zagrają w Mistrzostwach Świata (U-15, U-19), które od 26 listopada do 3 grudnia odbędą się w słoweńskiej Novej Goricy.

– Patryk Żyworonek i Miłosz Redzimski zapewnili sobie start w Mistrzostwach Świata za sprawą srebrnych medali, jakie wywalczyli w lipcu w Gliwicach w Mistrzostwach Europy. Finaliści z mistrzostw poszczególnych kontynentów kadetów i juniorów automatycznie kwalifikują się do MŚ – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy PZTS.

Z rankingu ITTF awans zapewnił sobie Mateusz Sakowicz, zaś z listy rezerwowej Zuzanna Wielgos.

– Nasza reprezentantka znalazła się na 9 miejsce wśród „oczekujących”, ale już wiadomo, że 10 zawodniczek z tzw. bezpośredniej kwalifikacji nie spełnia wymogów regulaminowych. Chodzi o to, że z jednego kraju mogą być tylko dwie osoby w danej konkurencji – powiedział Stefan Dryszel.

Poszczególne federacje narodowe muszą do 6 października potwierdzić start swoich reprezentantów. Wtedy będzie znana ostateczna lista uczestników MŚKiJ 2023.

– Prawo gry w Słowenii ma polska drużyna kadetów, a to oznacza, że ktoś uzupełni skład, w którym na dziś są Patryk Żyworonek i Mateusz Sakowicz – dodał dyrektor sportowego Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Biało-Czerwoni startować będą w grach podwójnych, m.in. ponownie razem wystąpią Mistrzowie Europy U-15 w deblu Mateusz Sakowicz i Patryk Żyworonek. Planowany jest także występ duetu Miłosz Redzimski/Keishi Hagihara. Polak i Japończyk niedawno wygrali turniej WTT Youth Star Contender w Skopje.