Mistrz Polski w ping-pongu Filip Szymański zdobył brązowy medal w konkurencji Choice w Mistrzostwach Świata, które odbyły się w stolicy Meksyku. Dobry start zanotowali także pozostali Polacy – Paweł Lemański i Jan Olek.

– W Choice, czyli konkurencji pozwalającej na wybór rakietki, wygrałem 7 pojedynków i poniosłem tylko 1 porażkę – mówi Filip Szymański.

Najbardziej doświadczony z reprezentantów Polski był także w ćwierćfinale Hardbat i Wood, zaś w Sandpaper w spotkaniu o miejsca 9-10 pokonał Pawła Lemańskiego.

– Najwięcej zwycięstw, bo aż 11 odniosłem w Sandpaper. W tej konkurencji zagrała największa liczba 75 zawodników – przyznał Filip Szymański.

W Hardbat Jan Olek dotarł do 1/8 finału, podobnie jak Paweł Lemański w Sandpaper. Oni zagrali – odpowiednio – w dwóch i jednych zawodach. Tylko Filip Szymański wystąpił we wszystkich czterech.

Niektóre konkurencje pingpongowe rozgrywane są do 15 punktów (przy 14:14 decyduje następna akcja, np. w Sandpaper), a nawet do 21 pkt, jak w dawnych czasach. Raz w meczu, przy swoim serwisie, może poprosić o zmianę piłeczki z białej na pomarańczową, co oznacza, że wtedy walczy się o 2 punkty w jednej akcji.

Złoci medaliści: Sandpaper – Chińczyk Huang Jungang, Hardbat – Chińczyk Wang Shibo, Wood – Niemiec Alexander Flemming, Choice – Flemming.