Dwie polskie pary – Miłosz Redzimski i Zuzanna Wielgos oraz Maciej Kubik i Anna Brzyska awansowali do 1/8 finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy w grze mieszanej. Turniej rozgrywany jest w Skopje (Macedonia Północna).

Redzimski i Wielgos w drugiej rundzie turnieju mikstowego pewnie i szybko pokonali słoweńsko-francuski duet: Miha Podobnik/Agathe Abezou 3:0. Również trzech setów do awansu do najlepszej „16” potrzebowali Maciej Kubik i Anna Brzyska, którzy wyeliminowali z zawodów Andre Pierra Kasesa i Ramonę Maarit Betz (Austria/Finlandia).

Niestety do 1/8 finału nie udało się awansować Chorwatowi Bornie Petkowi i Natalii Bogdanowicz. Chorwacko-polski mikst uległ minimalnie Adamowi Klajbergowi i Josephinie Neumann (Słowacja/Niemcy) 2:3.

Przed rokiem podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Sarajewie złote medale w grze mieszanej wywalczyli Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos. Tenisistka stołowa Politechniki Rzeszów w Skopje ma szanse obronić mistrzowski tytuł w duecie z Miłoszem Redzimskim.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.

Wyniki 2. rundy gry mieszanej:
Adam Klajber (Słowacja)/Josephina Neumann (Niemcy) – Borna Petek (Chorwacja)/Natalia Bogdanowicz 3:2 (7:11, 11:8, 11:4, 9:11, 13:11)
Miha Podobnik (Słowenia)/Agathe Abezou (Francja) – Miłosz Redzimski/Zuzanna Wielgos 0:3 (7:11, 4:11, 3:11)
Andre Pierre Kases (Austria)/Ramona Maarit Betz (Finlandia) – Maciej Kubik/Anna Brzyska 0:3 (4:11, 6:11, 6:11)