Tegoroczne Mistrzostwa Polski w ping-pongu odbędą się w dniach 4-5 listopada w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

Rok temu, w tej samej hali, złoty medal zdobył Filip Młynarski, pokonując w finale Filipa Szymańskiego 3:1. Brąz wywalczył Radosław Malinowski.

W półfinałach Filip Szymański pokonał Radosława Malinowskiego 2:0, a Filip Młynarski wygrał z Bartoszem Lebrechtem 2:0.

Zgłoszenia do MP 2023 są przyjmowane mailowo: pingpong.zgloszenia@gmail.com

W ping-pongu, czyli grze rakietkami bez profesjonalnych okładzin, obowiązuje inna punktacja niż w tenisie stołowym. Sety rozgrywane są do 15 punktów, a przy wyniku 14:14 decyduje następna akcja, nie ma gry na przewagi.

Do 2020 roku najlepsi polscy zawodnicy uczestniczyli w Mistrzostwach Świata; ostatnie edycje rozgrywane były w Londynie. W historii MŚ w ping-pongu najlepiej zagrali Filip Szymański miejsca 5-8 i Zbigniew Leszczyński 9-16.