Miłosz Redzimski w duecie z Japończykiem Keishi Hagiharą wygrali rozgrywany w Skopje turniej WTT Youth Star Contender do lat 19 w grze podwójnej!

Polska-japońska para najtrudniejsze spotkanie w całych zawodach stoczyła w ćwierćfinale, pokonując rozstawionych z „jedynką” Hiszpanów – Miguela Pantoja i Daniela Berzosę 3:2 (9:11, 13:11, 11:13, 11:8, 11:6).

W półfinale Redzimski i Hagihara wygrali z duetem: Payas Jain/Borna Petek (Indie/Chorwacja) 3:0 (13:11, 11:6, 11:8), a w wielkim finale pokonali koreański debel: Lee Seungsoo/Gil Minseok 3:1 (11:9, 11:2, 6:11, 11:6).

Deblowy partner Miłosza Redzimskiego – Keishi Hagihara był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem turnieju WTT Youth Star Contender w Skopje. Japończyk do zwycięstwa w grze podwójnej „dorzucił” także triumf w grze pojedynczej, pokonując w finale swojego rodaka – Kazuki Yoshiyamę 3:0.

W zmaganiach singlowych do lat 19 najlepiej z naszych reprezentantów zagrał Redzimski, który odpadł w 1/8 finału po porażce z Flavienem Cotonem z Francji 1:3 (7:11, 6:11, 12:10, 6:11). W gronie kadetów na tym samym etapie z zawodami pożegnali się Mateusz Sakowicz (porażka z Kwon Hyukiem 1:3) oraz Patryk Żyworonek (przegrał z Kuo Guan-Hongkiem z Tajwanu).

Łącznie udział w turnieju w Skopje reprezentanci Polski zakończyli z czterema medalami. Wcześniej brązowy medal w grze podwójnej juniorek wywalczyły Natalia Bogdanowicz i Ilona Sztwiertnia, a na podium w grze mieszanej stanęli Mateusz Żelengowski i Ilona Sztwiertnia (srebrny krążek) oraz Mateusz Zalewski i Anna Brzyska (brązowy medal).

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.