Komplet polskich drużyn wystąpi w 1/8 finału Mistrzostw Europy kadetów i juniorów w Belgradzie. Jako ostatni awans do turnieju głównego zapewnili sobie nasi kadeci.

Kadra do lat 15 w dodatkowym barażu o awans do 1/8 finału pokonała Niemcy 3:1. Nasz zespół do wygranej poprowadził Rafał Formela, który zapisał przy swoim nazwisku dwa indywidualne triumfy.

Biało-czerwoni musieli rywalizować w barażu, ponieważ wcześniej zajęli trzecie miejsce w swojej grupie. W pierwszym etapie zmagań w Belgradzie Polacy pokonali Chorwację 3:0 oraz ulegli Szwecji 2:3 i Bułgarii 1:3.

Przypomnijmy, że w 1/8 finału wystąpią także nasze drużyny kadetek, juniorek i juniorów.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.