Czworo reprezentantów Polski awansowało do półfinałów Mistrzostw Europy weteranów w grze pojedynczej. Spotkania 1/2 finału z udziałem biało-czerwonych zostaną rozegrane w sobotę.

W gronie czterech najlepszych singlistów w kategorii 40-44 lat mężczyzn znalazł się Artur Daniel. Indywidualny Mistrz Polski seniorów z 2009 roku w sobotnim półfinale zmierzy się z Estończykiem Laurim Laane (początek spotkania o godzinie 12:00). We wcześniejszych pojedynkach nasz reprezentant pokonał m.in. Marco Rigo (Włochy) 3:0, Sebastiana Mighaliego (Niemczy) 3:0 czy Francka Richarda (Francja) również 3:0.

W półfinale gry pojedynczej zagra również Wojciech Tebecio. Polak w piątek zapewnił sobie awans do strefy medalowej w kategorii wiekowej 45-49 lat. W 1/2 finału Tebecio zmierzy się z Vladislavem Sorbalo, który w ostatnich sezonach występował we włoskiej Serie A2 (odpowiednik polskiej 1. ligi).

W turnieju kobiet do półfinałów awansowały dwie nasze reprezentantki. W 1/2 finału w kategorii 50-54 lat zagra Dorota Borkowska, a wśród zawodniczek 60-64 lat Dorota Paluch. Medalistka Mistrzostw Świata weteranek w grze podwójnej ze Stanów Zjednoczonych w Rimini gra znakomicie – w głównej drabince oddała swoim rywalkom zaledwie jednego seta.

W sobotnich półfinałach przeciwniczką Doroty Borkowskiej będzie reprezentująca Włochy Xuelan Wang, a Dorota Paluch zagra z Gabriellą Ivasko (Węgry). Początek obydwu spotkań o godzinie 11:30.

Z dobrej strony w Rimini zaprezentowali się także pozostali biało-czerwoni. W ćwierćfinałach gry pojedynczej odpadli z turnieju Emilia Kijok (40-44 lat), Nuriya Zhaludok (50-54 lat), Elżbieta Kazberuk (50-54 lat) i Grażyna Wolny (70-74 lat).