Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej podczas Mistrzostw Europy w Warszawie. W meczu, którego stawką będzie medal europejskiego czempionatu, polsko-belgijska para zmierzy się w sobotę o godzinie 10:35 z Kirillem Skachkovem i Vladimirem Sidorenko (Rosja).

W piątkowym meczu 1/8 finału Dyjas i Nuytinck pokonali w czterech setach reprezentantów Czech – Pavla Sirucka i Tomasa Polanskiego 3:1 (11:7, 8:11, 11:8, 12:10). – Cieszę się bardzo, że udało nam się wygrać 3:1. To był trudny mecz dla nas. Pavel Sirucek i Tomas Polansky to zawodnicy o dużych umiejętnościach, więc wiedzieliśmy że będzie to wymagające spotkanie – powiedział Jakub Dyjas.

Do ćwierćfinałów rozgrywanych w Warszawie mistrzostw nie udało się awansować innym polskim parom. Samuel Kulczycki i Maciej Kubik w 1/8 finału ulegli portugalskiemu duetowi Tiago Apolonia/Joao Monteiro 0:3 (10:12, 3:11, 7:11), a Anna i Katarzyna Węgrzyn przegrały ze Stephanie Loeuillette i Jia Nan Yuan (Francja) również 0:3 (5:11, 10:12, 5:11).

Pięć lat temu podczas Mistrzostw Europy w Budapeszcie Jakub Dyjas dotarł do finału gry podwójnej. Wspólnie z Danielem Górakiem biało-czerwoni ulegli w decydującym spotkaniu Patrickowi Franzisce (Niemcy) i Jonathanowi Grothowi (Dania).


Partnerami Głównymi Mistrzostw są: Enea, PKN ORLEN oraz LOTTO. Radość wygrywania.

Turniej dofinansowano ze środków Budżetu Państwa. Wydarzenie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Mistrzostwa odbywają się pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

#ETTC2020