Dwa medale wywalczyli reprezentanci Polski podczas Mistrzostw Europy do lat 13, które w niedzielę zakończyły się Zagrzebiu. To był kolejny udany występ naszych młodych zawodników i zawodniczek na arenie międzynarodowej.

Wicemistrzami Europy w Chorwacji w grze mieszanej zostali Jan Mrugała i Julia Czaja. Polska para dotarła do wielkiego finału zmagań, w którym musiała uznać wyższość francuskiego duetu – Titouan Morel-Gonzales/Eva Lam. Na ćwierćfinale zmagania w tej konkurencji zakończyli z kolei Jakub Dobosz i Aleksandra Makar.

Jan Mrugała podczas chorwackich zmagań dwukrotnie stawał na podium. Tenisista stołowy Gorców Nowy Targ oprócz srebrnego krążka w grze mieszanej, wywalczył także brązowy medal w rywalizacji singlowej. Polak w turnieju gry pojedynczej uległ w półfinale Włochowi Francesco Trevisanowi 1:3. Z tym samym przeciwnikiem w 1/4 finału przegrał Jakub Dobosz.

Warto również dodać, że obok Dobosza rywalizację na miejscach 5-8 w Zagrzebiu zakończył także trzeci z biało-czerwonych – Mateusz Wiśniewski.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.

Wyniki:

gra pojedyncza:

1/8 finału:

młodziczki:
Aleksandra Makar – Diana Koliennikova (Ukraina) 2:3 (11:8, 10:12, 11:7, 11:13, 11:13)
Wanessa Kulczycka – Patricia Stoica (Rumunia) 1:3 (11:8, 2:11, 9:11, 13:15)

młodzicy:
Alexandru Lazar Ionel (Rumunia) – Mateusz wiśniewski 1:3 (7:11, 7:11, 11:7, 3:11)
Jonathan Gaiser (Niemcy) – Jan Mrugała 0:3 (5:11, 8:11, 4:11)
Jakub Dobosz – Melker Johansson (Szwecja) 3:1 (11:5, 11:13, 14:12, 11:4)

1/4 finału:

młodzicy:
Danilo Dmitri Faso (Włochy) – Mateusz Wiśniewski 3:0 (11:6, 11:9, 13:11)
Gorkem Ocal (Turcja) – Jan Mrugała 2:3 (11:9, 8:11, 8:11, 11:9, 8:11)
Jakub Dobosz – Francesco Trevisan (Włochy) 1:3 (11:8, 6:11, 3:11, 8:11)

1/2 finału:

młodzicy:
Jan Mrugała – Francesco Trevisan (Włochy) 1:3 (11:13, 7:11, 12:10, 5:11)

gra mieszana:

1/4 finału:
Jan Mrugała/Julia Czaja – Alexandru Lazar Ionel/Patricia Stoica (Rumunia) 3:1 (11:7, 11:4, 10:12, 11:6)
Titouan Morel-Gonzales/Eva Lam (Francja) – Jakub Dobosz/Aleksandra Makar 3:0 (11:7, 11:9, 11:5)

1/2 finału:
Lukas Wang/Josephina Neumann (Niemcy) – Jan Mrugała/Julia Czaja 2:3 (11:8, 11:9, 9:11, 6:11, 9:11)

finał:
Jan Mrugała/Julia Czaja – Titouan Morel-Gonzales/Eva Lam (Francja) 0:3 (6:11, 8:11, 8:11)