W Malmoe trwają seniorskie Drużynowe Mistrzostwa Europy, a my wracamy jeszcze do ME Osób Niepełnosprawnych. O swoim występie w angielskim Sheffield opowiadają medaliści Karolina Pęk i Piotr Grudzień.

W klasie 9 Karolina Pęk wygrała wszystkie 4 pojedynki po 3:0, w tym decydujący z wicemistrzynią Węgierką Alexą Szvitacs

– Podsumowując cały turniej, grałam na dobrym poziomie. Najtrudniejszy może był ostatni mecz w singlu ze Szvitacs, ponieważ był to pojedynek o złoto – mówi Karolina Pęk.

Jak dodała, był to udany rewanż za przegrany finał poprzednich ME w szwedzkim Helsinborgu w 2019 roku.

– Wiele razy grałyśmy przeciwko sobie, za każdym razem to były ciężkie spotkania. Bardzo dobrze się znamy. Cieszę się, że teraz zrewanżowałam się Węgierce – dodała reprezentantka Polski.

W Sheffield Karolina Pęk zdobyła także złote medale w grze deblowej z Natalia Partyka oraz mieszanej z Piotrem Grudniem.

– W miksta uważam, że cały turniej zagraliśmy wzorowo. Aż do finału, w którym wygraliśmy z rozstawioną z numerem 1 parą z Węgier 3:0. To był mój 10 start na ME, a łącznie zdobyłem 7 medali – stwierdził Piotr Grudzień.

Karolina Pęk i Piotr Grudzień w XD 17 zanotowali dwie wygrane po 3:0 i jedną 3:1. Bardzo pewnie Polacy sięgnęli po złoto.

Z kolei w MD 18 Piotr Grudzień triumfował w ducie z Patrykiem Chojnowskim.

– Półfinał z rywalami z Wielkiej Brytanii Wilsonem i Staceyem był naprawdę świetny w naszym wykonaniu. Oraz zdecydowanie finał z Ukraińcami Kats/Mai, z którymi przegrywaliśmy już 0:2 oraz 1:2 i 4:8. Odwróciliśmy wynik, czwartego seta wygraliśmy do 9, a piątego do 6. Bardzo ucieszyło mnie to złoto – podkreślił Piotr Grudzień.