W 18-osobowym składzie wystąpi reprezentacja Polski w Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów, które od 6 do 15 lipca odbędą się w Belgradzie. Rok temu Biało-Czerwoni zdobyli 8 medali w chorwackim Varażdinie.

– W poszczególnych kategoriach wiekowych w Serbii zagrają: U-19 Zuzanna Wielgos, Wiktoria Wróbel, Anna Brzyska, Ilona Sztwiertnia, Anna Kubiak oraz Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Szymon Kolasa, Mateusz Zalewski, Patryk Lewandowski, U-15 Natalia Bogdanowicz, Zofia Śliwka, Natalia Gaworska, Karolina Hołda oraz Marcel Błaszczyk, Rafał Formela, Mateusz Sakowicz, Artur Gromek – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy PZTS.

W dniach 6-10 lipca odbędą się zawody drużynowe, zaś w terminie 11-15 lipca turniej indywidualny. – Niektórzy z naszych tenisistów stołowych zagrają z zagranicznymi partnerami w deblu i mikście – dodał Stefan Dryszel.

W juniorach wystąpią zawodniczki i zawodnicy urodzeni w 2003 roku i młodsi, a w kadetach w 2007 roku i młodsi.

Przed rokiem w Chorwacji złote medale ME Juniorów zdobyli Samuel Kulczycki i Maciej Kubik w deblu oraz Samuel, Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Szymon Kolasa, Łukasz Sokołowski drużynowo. Srebro wywalczył Samuel Kulczycki w singlu, a brązowe Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos w deblu oraz Samuel Kulczycki i Anna Brzyska w mikście.

W ME kadetów dorobek polskich tenisistów stołowych był następujący: złoto – Miłosz Redzimski i Wiktoria Wróbel, mikst oraz brąz – Miłosz Redzimski, singiel i Miłosz Redzimski i Alan Kulczycki, debel.