Łucja Kobosz (KTS Tarnobrzeg) i Hubert Kwieciński (KTS Wicher Lisiec Wielki) wygrali 1. Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym. Turniej rozgrywany był w Olkuszu.

Najwyżej rozstawiona w turnieju młodziczek – Łucja Kobosz w spotkaniu finałowym pokonała świetnie spisującą się w Olkuszu Nataszę Rudolf z LUKS Chełmno 3:0 (11:6, 11:4, 11:3). Wcześniej tenisistka stołowa KTS-u Tarnobrzeg stoczyła bardzo zacięty i wyrónany mecz w półfinale z Moniką Sonnenberg (Energa KTS Toruń), wygrany ostatecznie 3:2.

Wśród młodzików zmagania na najwyższym stopniu podium zakończył przedstawiciel wielkopolskiego Wichra Lisiec Wielki – Hubert Kwieciński, który w finałowym pojedynku wygrał z Jakubem Hubką (Politechenika Rzeszów) 3:2 (7:11, 11:8, 10:12, 11:4, 11:4).

W gronie młodzików poza strefą medalową zmagania ukończył najwyżej rozstawiony zawodnik w imprezie – Mateusz Orszulak, który w 1/16 finału został wyeliminowany przez Davida Lepicha z LZS-u Żywocice. Poza strefą medalową 1. GPP Młodzików zakończył także klubowy kolega Orszulaka z MKS-u Czechowice-Dziedzice – Leon Krawczyk, który był w Olkuszu rozstawiony z „szóstką” a ostatecznie został sklasyfikowany w przedziale miejsc 9-12.

Z brązowymi medalami z Olkusza wyjechali Monika Sonnenberg (Energa KTS Toruń) i Oliwia Wiencek (MUKS Start Nadarzyn) wśród młodziczek oraz Ignacy Sławiński (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Karol Kaczmarczyk (KS Podwawelski Kraków) w gronie młodzików.

Wyniki spotkań finałowych:

młodziczki:
Natasza Rudolf (LUKS Chełmno) – Łucja Kobosz (KTS Tarnobrzeg) 0:3 (6:11, 4:11, 3:11)

brązowe medale: Monika Sonnenberg (Energa KTS Toruń), Oliwia Wiencek (MUKS Start Nadarzyn)

młodzicy:
Jakub Hubka (Politechnika Rzeszów) – Hubert Kwieciński (KTS Wicher Lisiec Wielki) 2:3 (11:7, 8:11, 12:10, 4:11, 4:11)

brązowe medale: Ignacy Sławiński (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Karol Kaczmarczyk (KS Podwawelski Kraków)