Znakomicie zaprezentował się Jakub Dyjas podczas turnieju WTT Feeder w Doha. Polak z Kataru wróci z dwoma medalami – złotym w grze podwójnej w parze z Cedricem Nuytinckiem (Belgia) i brązowym w grze pojedynczej.

Do bardzo udanych Jakub Dyjas może zaliczyć miesiąc październik. Po sukcesie w zawodach WTT Feeder w Sztokholmie, gdzie Polak wywalczył brązowy medal w grze pojedynczej, teraz podopieczny trenera Tomasza Krzeszewskiego dwukrotnie stanął na podium w turnieju z tej samej serii w Doha.

W katarskim Aspire Ladies Sports Hall tenisista stołowy Dekorglassu Działdowo w zmaganiach singlowych stanął na najniższym stopniu podium, ulegając w półfinale swojemu klubowemu koledze – Duńczykowi Jonathanowi Grothowi 1:3 (6:11, 6:11, 11:7, 6:11). Leworęczny zawodnik ostatecznie triumfował w całym turnieju, pokonując w spotkaniu finałowym Austriaka Andreasa Levenko w trzech setach.

We wcześniejszych spotkaniach Polak ogrywał m.in. Wang Yanga ze Słowacji czy Niagola Stoyanova z Włoch.

Jeszcze lepiej w Doha Jakub Dyjas zaprezentował się w grze podwójnej wspólnie z Belgiem Cedricem Nuytinckiem. Polsko-belgijska para, która w 2021 roku cieszyła się z tytułu wicemistrzów Starego Kontynentu w tej konkurencji, w Katarze nie miała sobie równych. Dyjas i Nuytincki w finale pokonali reprezentantów Indii – Manusha Utpalbhai Shaha i Manava Vikasha Thakkara 3:0 (11:8, 11:9, 12:10) i wzbogacili się o 125 punktów do światowego rankingu.

Jakub Dyjas jest aktualnym mistrzem Polski w grze pojedynczej. W swojej karierze wywalczył trzy medale seniorskich Mistrzostw Europy, w tym jeden w grze pojedynczej (w 2016 w Budapeszcie zdobył brązowy medal).

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.