Aktualni mistrzowie świata – Ma Long i Liu Shiwen zostali wybrani najlepszymi tenisistami stołowymi 2019 roku. Wręczenie nagród odbyło się podczas gali ITTF Star Awards, która miała miejsce w środę w Zhengzhou w Chinach.

Tradycyjnie już w grudniu odbyła się coroczna gala podsumowująca ostatnie dwanaście miesięcy. Tytuł męskiej gwiazdy 2019 roku otrzymał mistrz świata z Budapesztu – Ma Long. – Chcę podziekować Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego za przynanie tego wyróżnienia. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy – powiedział po otrzymaniu nagrody Ma.

Wśrod kobiet najlepszą tenisistką stołową 2019 roku została uznana Liu Shiwen, która w Budapeszcie po raz pierwszy w karierze zdobyła złoty medal mistrzostw świata w grze pojedynczej. W październiku liderka chińskiej reprezentacji wygrała także Puchar Świata. – Chcę podziękować mojemu zespołowi za ogromną pomoc w treningu i zawodach. Naszym celem są teraz igrzyskach olimpijskie w Tokio – mówiła podczas ceremonii Liu Shiwen.

Podczas uroczystej gali wręczono także inne wyróżnienia. W kategorii akcja roku triumfowali Xu Xin i Fan Zhendong, a trenerem ostatnich dwunastu miesięcy został Bladimir Diaz. Najlepszymi niepełnosprawnymi zawodnikami zostali wybrani Thomas Schmidberger i Giada Rossi.