Pierwszy dzień ITTF Fa20 Polish Para Open we Władysławowie przeszedł do historii. Podczas czwartkowych zmagań medale zapewnili sobie już m.in. Patryk Chojnowski i Igor Misztal.

Mistrz paraolimpijski, który rywalizuje w klasie 10, z kompletem zwycięstw wygrał swoją grupę eliminacyjną. Chojnowski w czwartek pokonał Japończyka Nariakiego Kakitę 3:0 (11:6, 12:10, 11:4) i Włocha Lorenzo Corduę 3:1 (11:7, 8:11, 11:7, 11:7). W ślady swojego starszego kolegi z reprezentacji poszedł Igor Misztal, który także zajął pierwsze miejsce w swojej grupie i awansował do piątkowego półfinału.

– Chciałbym pochwalić naszych juniorów (Piotr Manturz, Magdalena Sutkowska Pawlasek, Marcin Zieliński), którzy po raz pierwszy wystąpili w tak prestiżowej imprezie – mówi Andrzej Ochal, główny trener reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych. – Na ocenę pozostałych kadrowiczów jeszcze przyjdzie czas – dodał polski szkoleniowiec.

Turniej we Władysławowie jest niezwykle ważny w kontekście walki o wyjazd na igrzyska paraolimpijskie w Tokio. – W tym turnieju liczy się każdy pojedynek, za który otrzymuje się punkty do rankingu światowego. Może dojść do sytuacji, w której zawodnik wygra turniej, ale doznał np. porażki w fazie grupowej i otrzyma mniej punktów do rankingu – dodaje Ochal.

Chojnowski i Misztal to nie jedyni Polacy, którzy zapewnili sobie medale w ITTF Fa20 Polish Para Open. Do półfinałów awansowali także Tomasz Jakimczuk (klasa 2), Rafał Lis (klasa 4), Maksym Chudzicki (klasa 7) i Piotr Grudzień (klasa 8). Grono polskich medalistów może się jednak powiększyć. Część naszych zawodników swoje pojedynki ćwierćfinałowe rozegra bowiem dopiero w piątek.

ITTF Fa20 Polish Para Open – Wyniki 1. dnia