Słoweniec Darko Jorgic i reprezentująca Francję Jia Nan Yuan wygrali prestiżowy turniej Europe TOP 16, który w sobotę i niedzielę rozgrywany był w Montreux (Szwajcaria).

Jorgic, który po raz trzeci z rzędu triumfował w tych zawodach, w finałowym spotkaniu pokonał występującego w LOTTO Superlidze w barwach Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz Szweda Trulsa Moregarda 4:1 (9:11, 11:8, 11:6, 11:7, 11:7).

Wśród kobiet po raz pierwszy w zawodach Europe TOP 16 zwyciężyła Jia Nan Yuan z Francji. W meczu finałowym 27. zawodniczka w rankingu światowym pokonała Sofię Polcanovą z Austrii 4:3 (11:6, 9:11, 11:6, 10:12, 5:11, 11:4, 11:6).

Z dobrej strony w Montreux pokazała się jedyna nasza reprezentantka w zawodach – Natalia Bajor. Polka dotarła do ćwierćfinału, przegrywając w nim minimalnie z Bernadette Szocs (Rumunia) 3:4. Wcześniej Polka wyeliminowała z imprezy Shan Xiaona (Niemcy).

Niestety nie udało mi się wejść do najlepszej czwórki, przegrywając z Bernadette Szocs w ćwierćfinale 3:4. Jestem natomiast bardzo zadowolona z całego turnieju. Uważam, że losowanie miałam bardzo trudne. W pierwszej rundzie wygrałam z Shan Xiaona, z którą wcześniej nie wygrałam seta. Cieszy mnie ta wygrana ponieważ to zawodniczka z czołówki światowej. W drugim meczu prowadziłam 3:1 i szkoda tego 5 seta najbardziej. W ostatnim secie Bernadetta miała dużo szczęśliwych piłek po siatce, jeszcze próbowałam ją dogonić, ale już niestety nie udało się. Podsumowując cały turniej jestem bardzo zadowolona, ale czuję też lekki niedosyt – powiedziała Natalia Bajor.

Natalia Bajor po raz drugi w karierze wystąpiła w Europe TOP 16. Przed rokiem Polka przegrała swoje spotkanie w 1/8 finału, ulegając … Bernadette Szocs.