W zaległym spotkaniu 13. kolejki ekstraklasy kobiet, Bebetto AZS UJD Częstochowa wygrał przed własną publicznością z KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża 3:0. Drużyna spod Jasnej Góry w całym meczu straciła zaledwie jednego seta.

Starcie częstochowianek z zespołem z Podlasia było jednostronnym widowiskiem. Po jednym punkcie dla miejscowego zespołu wywalczyły Tetyana Bilenko, Roksana Załomska i Sandra Wabik. Dwie pierwsze zawodniczki swoje pojedynki wygrały pewnie w trzech setach, a Wabik pokonała Maję Miklaszewską 3:1.

Mimo zwycięstwa, Bebetto AZS UJD Częstochowa pozostaje na czwartym miejscu w tabeli. Częstochowianki w 14. kolejkach uzbierały na swoim koncie 27 punktów. Aż 16 „oczek” mniej wywalczyły dotychczas przedstawicielki KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża, które plasują się na ósmej pozycji.

Mecze 15. kolejki zaplanowano na 22-23. lutego.

Bebetto AZS UJD Częstochowa – KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża 3:0
Tetyana Bilenko – Aleksandra Jarkowska 3:0 (11:5, 11:1, 11:1)
Roksana Załomska – Anna Monika Zielińska 3:0 (11:6, 11:5, 11:5)
Sandra Wabik – Maja Miklaszewska 3:1 (11:5, 11:5, 8:11, 11:2)