Kibice reprezentacji Polski kobiet w tenisie stołowym w dalszym ciągu muszą czekać na odniesienie pierwszego zwycięstwa podczas tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Świata. Podopieczne trenera Michała Dziubańskiego w trzecim występie w Tokio uległy 1:3 zawodniczkom z Korei Północnej. Mecz lepiej rozpoczęły Azjatki, a konkretnie Ri Myong Sun, która bez straty seta pokonała Katarzynę Grzybowską. Stan pojedynku szybko wyrównała Natalia Partyka, w takim samym stosunku będąc lepszą od Kim Jong.

W trzeciej grze szansę debiutu w seniorskiej kadrze narodowej otrzymała Natalia Bajor, która z ławki rezerwowych oglądała poprzednie potyczki Polek – przeciwko Chinkom (0:3) oraz Austriaczkom (1:3). Mająca 17 lat zawodniczka KU AZS UE Wrocław stanęła naprzeciw Ri Mi Gyong, do niedawna sklasyfikowanej w czołowej „pięćdziesiątce” światowego rankingu ITTF. Polka na przewagi przegrała pierwszego seta, w dwóch kolejnych ulegając Azjatce 7:11 i 6:11.

W tej sytuacji nadzieję „biało-czerwonych” na zwycięstwo nad Koreankami przedłużyć mogła Katarzyna Grzybowska, jednak Kim Jong oddała jej w meczu tylko drugiego seta, w którym Polka triumfowała 11:6.

Po trzech występach w Tokio podopieczne trenera Dziubańskiego niezmiennie zajmują 5. miejsce w grupie A. Kolejne spotkanie DMŚ Polki rozegrają w środę, a ich przeciwniczkami będą Słowaczki, zajmujące ostatnią, 6. lokatę w tabeli.