Reprezentanci Polski ulegli Chińczykom w drugim występie podczas Drużynowych Mistrzostw Świata, rozgrywanych w Tokio. Azjaci wygrali w stosunku 3:0, choć początek spotkania należał do Daniela Góraka, który prowadził już 2:0 w setach w meczu z Fan Zhendong. Pojedynek Polaków z Chińczykami miał bliźniaczo podobny przebieg do rozgrywanego dzień wcześniej spotkania kobiet, w którym również najbliżej indywidualnego zwycięstwa była startująca w pierwszej grze, Katarzyna Grzybowska. Wtorkowy mecz różnił się jednak tym, że Polka dwukrotnie odrabiała stratę jednego seta, a Daniel Górak (numer 89. w rankingu światowym ITTF) wygrał zarówno pierwszą, jak i drugą odsłonę meczu z 3. „rakietą” świata.

Od stanu 2:0 Fan Zhendong zaczął grać dokładniej i szybciej, a zdobywane w ten sposób punkty pozwoliły mu zwyciężyć pozostałe sety, kolejno do: 6, 7 oraz ponownie 6.

Odważnie pojedynek z Zhang Jike (5. miejsce w rankingu) rozpoczął Robert Floras (111.), przegrywając pierwszego seta dopiero na przewagi, w stosunku 11:13. W kolejnych partiach rywal już zdecydowanie był górą, pozwalając Polakowi zdobyć łącznie tylko sześć pojedynczych punktów.

Do gry w starciu numer „trzy” trener Tomasz Krzeszewski posłał debiutanta na zawodach rangi Drużynowych Mistrzostw Świata, Pawła Fertikowskiego (182.). Trzeci z zawodników Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki uległ w trzech setach Wang Hao (6.).

W odróżnieniu od poniedziałkowych spotkań, we wtorek nie wystąpili najwyżej sklasyfikowani gracze obydwu ekip. Po stronie Polski nie zobaczyliśmy Wang Zeng Yi (77.), zaś w obozie chińskim odpoczywali zarówno lider rankingu ITTF Xu Xin, jak i wicelider Ma Long.

Kolejny mecz Polacy rozegrają w środę o godzinie 3:00 czasu polskiego. Przeciwnikami „biało-czerwonych” będą Serbowie, którzy w drugim występie w Tokio po trudnej walce pokonali 3:2 Brazylijczyków. W trzecim meczu tej rundy w grupie A Austriacy zwyciężyli Rosję (3:0).