Reprezentacja Polski mężczyzn od porażki rozpoczęła udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata, które w nocy z czwartku na piątek rozpoczęły się w Busan. Biało-czerwoni w swoim premierowym spotkaniu ulegli Korei Południowej 1:3.

Mimo porażki w piątkowym meczu z jednym z faworytów tegorocznych mistrzostw, podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

Autorem honorowego punktu dla naszego zespołu był Jakub Dyjas. Najbardziej doświadczony zawodnik w polskiej drużynie pokonał w czterech setach 34. tenisistę stołowego w rankingu światowym – An Jaehyuna 3:1.

Bliski odniesienia triumfu w piątkowym meczu był także Maciej Kubik. Polak kapitalnie walczył z Jangiem Woojinem, który zajmuje aktualnie 14. pozycję na liście światowej. Wicemistrz Europy U21 w grze pojedynczej prowadził w starciu z wyżej notowanym rywalem 2:0 w setach i 8:6 w trzeciej odsłonie, by ostatecznie ulec Koreańczykowi 2:3.

Gospodarzy tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Świata do inauguracyjnego zwycięstwa poprowadził wspomniany wcześniej Jang, który w piątkowym meczu oprócz zwycięstwa nad Maciejem Kubikiem pokonał także Miłosza Redzimskiego. Młodzieżowy mistrz Europy w premierowym spotkaniu grupy „3” uległ także Lim Jonghoonowi 1:3.

Teraz przed podopiecznymi trenera Tomasza Redzimskiego dzień przerwy. Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrają 18. lutego, a ich rywalem będzie reprezentacja Indii.

Korea Płd. – Polska 3:1
Jang Woojin – Maciej Kubik 3:2 ()
Lim Jonghoon – Miłosz Redzimski 3:1 ()
An Jaehyun – Jakub Dyjas 1:3 ()
Jang Woojin – Miłosz Redzimski 3:0 ()